Чому важливо регулярно проходити медичні обстеження: погляд лікарів
01 Лис, 2024 13:39
Регулярні медичні обстеження-запорука здоров’я.
Регулярні медичні обстеження допомагають нам у ранній діагностиці хвороби, тобто ще до появи виражених симптомів. На такому етапі – шкоди організму ще не завдано, тому і лікування буде швидшим та принесе кращий ефект, а при вже наявній хворобі нам вдасться уникнути серйозних її ускладнень.
Профілактика захворювань є запорукою збереження здоров’я. Адже пам’ятаймо, що легше попередити захворювання ніж його лікувати!
«Наповненість» профілактичних медичні обстеження є індивідуальною для кожної людини та залежать від її віку, статі, вже наявних захворювань або можливих ризиків, враховуючи сімейний анамнез чи спосіб життя.
То як часто проходити обстеження та які саме?
Наприклад такий лабораторний показник як загальний аналіз крові-рекомендується всім категоріям осіб проходити щорічно – для діагностики захворювань крові чи виявлення в організмі інфекційних захворювань.
Визначення рівня глюкози в крові рекомендується всім віковим категоріям та є обов’язковим для визначення мінімум 1р/рік особам які мають ризик розвитку цукрового діабету, тобто люди з надмірною масою тіла, ожирінням та тим у кого хворі на цукровий діабет близькі родичі.
Визначення рівня холестерину рекомендовано всім особам старше 40р. навіть за відсутності скарг та супутніх захворювань. Особам молодшого віку рекомендується такий метод обстеження при наявності серцево-судинних захворювань, ожиріння чи наявності такої шкідливої звички як паління. Цей показник є важливим для оцінки ризику розвитку серцево-судинних захворювань та дає можливість попередити такі серйозні хвороби як інфаркт та інсульт.
Скринінг онкозахворювань для жінок включає: 1) щорічну консультацію та діагностику лікаря-гінеколога з метою раннього виявлення раку шийки матки 2) узд молочних залоз у віці 18-40 років та мамографію для жінок старше 40р для виявлення пухлини молочної залози.
Для спостереженням за чоловічим здоров’ям необхідна щорічна консультація уролога починаючи з 18 років , для чоловіків старше 40 років обов’язковим є визначення в крові такого показника як ПСА.
Такий простий метод обстеження як аналіз калу на приховану кров є важливим для раннього виявлення раку товстого кишківника чи прямої кишки, а також «скритих» кровотеч в шлунково-кишковому тракті.
В щорічному чекапі важливим є візуальне спостереження за роботою внутрішніх органів, а саме УЗД обстеження органів та визначення їх функцій за допомогою лабораторних показників. За відсутності скарг це достатньо робити 1раз на рік.
За якими органами рекомендовано спостерігати?
Серце-один з найважливіших органів нашого тіла. Перевірити його роботу можна за допомогою електрокардіограми та узд серця.
Якщо ви старші 40 років та ніколи не робили цих обстежень-рекомендую терміново пройти цю процедуру! Особи які страждають серцево-судинними захворюваннями мають проходити такі обстеження щорічно, при потребі і частіше.
УЗД органів черевної порожнини включає обстеження печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки. УЗД органів сечовивідної системи-нирок, сечового міхура.
У жінок обстеження органів малого тазу – дозволяє перевірити стан жіночих статевих органів. Та УЗД простати для чоловіків.
Метод ультразвукового обстеження-це метод візуалізації при якому ми перевіряємо структуру органу.
Для оцінки функції органів ШКТ та СВС важливим є лабораторні показники: «печінкові проби» -АЛТ, АСТ, «ниркові проби» – сечовина, креатинін, амілаза крові-показник функції підшлункової залози.
Як підготуватися до здачі лабораторних аналізів
У день здачі крові рекомендується лише вживання невеликої кількості рідини. Напередодні відмовтесь від вживання жирної, солодкої їжі та алкоголю. Уникайте надмірних фізичних навантажень та стресу.
- Для проведення УЗД ОЧП рекомендовано відмовитись від прийому їжі на 6-8 год до часу проведення дослідження, а за 3 доби до УЗД виключіть з раціону бобові, молочні продукти, жирну їжу, алкоголь.
- Для УЗД сечовивідних шляхів, жіночих статевих органів та простати такі ж саме рекомендації та додатково рекомендується щоб на процедуру Ви йшли із наповненим сечовим міхуром.
- Важливим пунктом в щорічному медогляді є оглядова рентгенографія органів грудної клітки або флюорографія, яка дозволяє виявити захворювання легень.
В Шпиталі Шептицького можна отримати необхідну консультацію та діагностику в залежності від потреб вашого організму.
Регулярні медичні огляди в Шпиталі Шептицького це ідеальна можливість дізнатись про стан свого організму, тим самим внести корективи для поліпшення свого здоров’я і попередження захворювань.
Пройди щорічний скринінг здоров’я – попередь розвиток захворювання!
реклама