Найбільше хвороб зору та гінекологічних: як минув “Місяць здоровʼя” у Франківській громаді

Автор: Іра Блаженко

04 Лис, 2024 11:36

Поділитись публікацією
Найбільше хвороб зору та гінекологічних: як минув “Місяць здоровʼя” у Франківській громаді

Впродовж жовтня на Прикарпатті діяв проєкт “Місяць здоровʼя”. Понад три тисячі мешканців скористалися безплатним медичним оглядом.

Про наступні дані поділилися на брифінгу щодо результатів проєкту, пише “Галка” з місця події.

Цьогоріч проєкт відбувся на Івано-Франківщині всьоме. 3390 мешканців Івано-Франківської громади скористалися можливістю пройти безкоштовні медичні огляди та прослухати лекції щодо здорового способу життя. Обстеження пройшли 2130 жінок, 230 чоловіків, 730 дітей, 300 учнів франківських ліцеїв мали змогу прослухати лекції від фахівців на тему здорового способу життя.

Найбільше відвідували кардіолога, невролога, УЗД, дерматолога, мамолога, гінеколога та офтальмолога. Уперше виявлено серйозні захворювання, зокрема: 28 випадків хвороби серцево-судинної системи, 11 випадків шлунково-кишкового тракту, 19 випадків сечовидільної системи. Найбільше виявлено порушення органів зору: 46 випадків. Виявили 6 випадків катаракти, 18 глаукоми й 32 інших порушень зору. На другому місці гінекологічні хвороби.

“Ми звертали увагу на репродуктивне здоров’я. Ми розуміємо, що в нас знижується народжуваність і росте смертність, тому важливо виявляти вчасне захворювання жіночої сфери, особливо у жінок молодого, репродуктивного віку, а також і в жінок старшого віку, які мають групу ризику. Ми виявили підозри на онкопатології. Всі пацієнти були направлені до вузькопрофільних спеціалістів на дообстеження”, – каже начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Алла Вацеба.

У рамках проєкту виконали 284 лабораторні дослідження для 142 жінок.

“Ми проводили ПАП-тест і скринінг на ВПЛ на 14 типів з прицілом на виявлення найбільш патогенних типів. 5% – це вісім конкретних жінок, яким треба далі продовжувати лікування чи діагностику. З одної сторони це і невисокий показник, але я згадав просто дані, що протягом 25 років смертність від раку шийки матки знизилась в 10 разів. Це не тільки сучасні методи лікування, які існують при цій патології, а це також ранні виявлення. Зрозуміло, що превентивна медицина дозволяє на ранньому етапі застосовувати інші зовсім підходи до лікування тої чи іншої патології, а це мінімізація затрат і зрозуміло, що вищий відсоток повернення до здорового стану. Тому ми робимо акцент на необхідності проходити щорічні обстеження”, – каже  заступник керівника ЦМКЛ Володимир Вовчук.

Окрему увагу приділили дітям: 524 дитини відвідали стоматолога, а у 38 дітей вперше діагностували різні патології. Зокрема, у школах Івано-Франківська провели лекції про гігієну, харчування та здоровий спосіб життя. Цьогоріч до проєкту долучилися приватні клініки, що дозволило розширити перелік доступних медичних послуг. Загалом 521 особа пройшла обстеження у клініках “Мед-Атлант”, “Медлюкс”, “Доктор Царук” та “Клініці Святого Луки”. У селах громади також працювали медичні пункти, і в місцевих ФАПах та амбулаторіях обстеження пройшли 972 особи.

Читайте також: Як у Франківську безплатно лікують і реабілітують військових