В Івано-Франківську 16 команд змагалися автономними роботами власної розробки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Іра Блаженко

05 Лис, 2024 13:05

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську 16 команд змагалися автономними роботами власної розробки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

5 листопада в Івано-Франківську в Університеті нафти і газу відбулися обласні змагання автономних роботів “Robotraffic”.

Про це пише “Галка” з місця події.

Участь у змаганнях взяли 16 команд з усієї області: Калуша, Коломиї, Надвірної, Івано-Франківська. Також була представлена Пʼядицька територіальна громада. Змагання відбуваються у чотирьох номінаціях: кегерринг, роболабіринт та швидкісна їзда вздовж ліній 2 см та 5 см автономні. Діти представляли роботів, яких вони склали самостійно.

Директорка Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради Христина Чепа каже, що попередньо вік участі був від 10 до 21 року.

“Насправді вміння запрограмувати власного робота інколи не потребує багато років. Бо учасники, яким 10-12 років інколи значно краще програмують за дорослих учнів. Кожна команда мала запрограмувати свій власний робот без допомоги свого керівника.

Підсумки змагань ми підведемо сьогодні і найкращі результати відправимо, як результати всеукраїнських змагань з робототехніки, що проходять у Києві з 4 по 8 листопада. Таким чином ми маємо можливість взяти участь відразу ж у всеукраїнських змаганнях, бо ці результати автоматично будуть зараховані як результати всеукраїнських змагань”, – каже Христина Чепа.

Для університету такий захід, за словами ректора Ігора Чудика, передовсім є спектром освітньо-наукової діяльності, оскільки університет має кафедру комп’ютеризованого машинобудівного виробництва. Тому завданням університету є завжди сприяти розвитку сфери й юних інженерів та програмістів.

“Сьогодні також це й профорієнтаційна акція для майбутніх студентів, які вже зі шкільних років займаються моделюванням і створюють перших роботів. Для них це можливість завести оцей драйв-рух, а для нас підняти популяризацію. Це важливо заради того, аби автоматизувати виробництво, покращити якість виконання виробничого процесу і відповідно зменшити лепту людського впливу з підвищенням коефіцієнта корисної дії” – каже Ігор Чудик.

Вчитель інформатики та керівник гуртка Тарас Лужний із Калуського ліцею №19 привіз три команди: “Форсаж”, “Торнадо” та “Турбо”. Зокрема, команду наймолодшого учасника змагань: 10-річного Влада із його першим роботом.

“Ми не вперше беремо участь у таких змаганнях. Вони цікаві, бо діти можуть спробувати себе у різних номінаціях. Зазвичай у наш гурток входять учні від 5 до 11 класу, та сьогодні маємо учасника із початкових класів. Звичайно, їм треба інколи різний час на підготовку, тим не менш вони мають в моделюванні успіхи”, – каже Тарас Лужний.

Змагання провели з метою стимулювання творчого та винахідницького потенціалу молоді, розвитку STEM-освіти, популяризації робототехніки серед школярів, сприяння розвитку технічних навичок через освітні проєкти з робототехніки, електроніки, програмування, креативного мислення, командної співпраці.

Читайте також: Очільник “Нафтогаз” Олексій Чернишов відвідав пошкоджений обстрілом франківський університет (ФОТО)