“Військова служба – це велика честь”: як Ростислав Цюрак захищає українське небо (ФОТО)

Автор: Кучерук Софія

06 Лис, 2024 18:52

Поділитись публікацією
“Військова служба – це велика честь”: як Ростислав Цюрак захищає українське небо (ФОТО)
Ростислав Цюрак – старший лейтенант, авіаційний технік 114 бригади тактичної авіації. Його професія пов’язана з тим, щоб забезпечити справність та готовність літаків до бою.
Ростислав народився в багатодітній родині, де є шість братів і одна сестра. П’ятеро братів навчалися в Харківському Національному університеті Повітряних Сил, здобували вищу освіту в галузі авіації, а один з братів обрав шлях поліцейського.
 
Про це пише “Галка” з посиланням на 114 бригаду тактичної авіації.
 
“Сім’я для нас завжди була підтримкою, ми не просто родичі, ми – справжні друзі, які завжди готові допомогти один одному”, – зазначає Ростислав.
 
Троє з братів зараз служать саме в 114 бригаді тактичної авіації.
 
“Військова служба — це не лише виклик, це й велика честь. Зараз, коли ми маємо таку складну ситуацію в країні, кожен з нас має бути готовим зробити свій внесок у перемогу”, -йдеться у дописі.
  
“Військова справа стала нашим життям, і кожен з нас не лише вибрав це за покликанням, але й залишився в одному місці, щоб разом виконувати бойові завдання. Це важливо, коли ти знаєш, що твоя родина поряд. Ще в дитинстві я дивився на літаки, які пролітали над нашим будинком, завжди намагався зрозуміти, як усе це працює, як літак може піднятися в небо і залишатися там, не втрачаючи стабільності”, – розповідає він.
 
В 13 років Ростислав вступив до Прикарпатського військово-спортивного ліцею, де зрозумів, що це саме те, чим він хоче займатися.
 
“Там я вже відчув справжню військову дисципліну, зрозумів, що для того, щоб бути військовим, недостатньо лише бажання – потрібно працювати над собою та постійно вдосконалюватися”, – згадує Ростислав.
 
Після ліцею, у 2015 році, Ростислав вступив до Харківського Національного університету Повітряних Сил, щоб стати авіаційним інженером.
 
“Це був наступний логічний крок, адже я хотів працювати не просто з літаками, а забезпечувати їхню готовність до виконання бойових завдань так як вже рік в Україні тривала антитерористична операція на сході нашої країни проти російської агресії. Робота авіаційного техніка під час виконання бойових завдань дуже відповідальна. Потрібно не тільки знати кожну деталь літака, а й розуміти, в яких умовах і як буде використовуватись техніка. Справність літака – це не тільки його технічний стан, це ще й своєчасний ремонт та усунення будь-яких неполадок”, – пояснює Ростислав.
Особливості роботи техніка на летовищі з початком повномасштабної війни стали більш небезпечними.
 
“Ми працюємо в особливих умовах, з огляду на постійну загрозу дронових та авіаційних ударів, з боку противника, необхідність працювати в обмеженому часі, але це не заважає нам забезпечити максимальну ефективність”,- додає старший лейтенант Цюрак.
 
“І навіть якщо це не буде безпосередньо бойова робота, ви завжди зможете зробити свій вклад — як інженер, як технік, як водій”,- каже Ростислав.