“Ми будуємо цитадель”, – на Прикарпатті запрацював реабілітаційний центр “Франко-гражда” (ФОТО)
29 Лис, 2024 17:45
29 листопада у селі Пороги на Прикарпатті, серед гір, відкрився реабілітаційний центр «Франко-ґражда», створення якого команда розпочала ще у 2015 році.
Про центр, кроки до його створення та плани Галці розповів директор благодійного фонду “Франко Опір” Володимир Рожнов.
Історія створення центру розпочалася у 2015 році, коли благодійний фонд “Франко Опір” розпочав системну роботу з реабілітації ветеранів. За вісім років команда провела 29 реабілітаційних заїздів, охопивши понад 500 військовослужбовців.
“У 2023 році ми зрозуміли, що нас чекає дуже велика складність і, можливо, навіть біда зі спасінням людей, які зараз рятують нас”, – розповідає директор фонду.
Саме тому виникло рішення створити власний реабілітаційний центр. Місце для центру знайшли майже дивом, каже Володимир.
“Бог сюди привів. Реально, я по-іншому не знаю, як це відбулося”, – зізнається Рожнов.
Спочатку придбали стару хатину з ділянкою, а потім розпочали масштабну реконструкцію.
“Ми купили звичайну хатинку, яка спочатку навіть не розглядалася як основний об’єкт”, – розповідає Володимир Рожнов.
Сьогодні «Франко-ґражда» – це сучасний простір площею 400 квадратних метрів. Тут обладнано десять кімнат, п’ять санвузлів, кабінети психолога та масажу, а також простора керамічна майстерня. Навпроти центру, на площі 0,7 гектара, планують створити алею пам’яті.
Принципова особливість центру — індивідуальний підхід до реабілітації.
“Реабілітація здійснюється лише в малих групах. Найефективніше працюють групи до 25 осіб. Іншого способу, мабуть, і немає”, – наголошує Володимир.
Програма відновлення включає психологічну підтримку, групові заняття, арттерапія, іпотерапію та бізнес-коучинг. Центр прийматиме не лише ветеранів, а і їхні родини. Заплановані восьмиденні заїзди для військових та вікенди для родин загиблих.
“Реабілітація дуже довго триває. Ветерани будуть мати складності, скоріше всього, від пів року до шести років”, – пояснює Рожнов.
Тому “Франко Гражда” не просто тимчасовий прихисток, а довгострокова підтримка для захисників. Потрапляють до центру воїни можуть через сайт franko-grazhda.com або за рекомендацією побратимів, ділиться Володимир.
Загальна сума зібраних волонтерами коштів на зведення центру – перевищує 6 мільйонів гривень. До проєкту залучили також 16 офіційних спонсорів.
“Ми отримували дикі знижки всюди, багато чого – безкоштовно”, – підкреслює директор фонду.
Центр також уклав меморандуми з двома компаніями, які допомагатимуть у забезпеченні комунальних потреб.
“Ми будуємо цю цитадель, опору для того, щоби люди, яким складно, могли сюди прийти”, – наголошує директор фонду.
Центр має на меті не лише реабілітаційну роботу, а й створення простору спільноти, яка підтримує та відновлює захисників України.
Перший заїзд розпочнеться вже із 30 листопада та триватиме вісім днів.
Читайте також: "Тепле місто" представило переможців чергового грантового сезону: хто вони й на що спрямують гроші (ФОТО)