7 червня на площі Ринок відбувся “Ярмарок ідей”. Захід мав на меті привернути увагу мешканців міста до всесвітнього руху сталого розвитку.
Захід відбувся у рамках освітньої програми для дорослих “Стале господарство”. Понад 120 франківців уже взяли в ній участь. Волонтерами стали люди різного віку та професій: підприємці, викладачі, студенти, пенсіонери, представники ОСББ, домогосподарки, працівники соціальних служб, лікарі та інші.
Впродовж трьох місяців вони у повсякденному житі застосовували поради щодо енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води. В результаті їм вдалося на 40% зменшити кількість відходів, на 20% скоротити використання води та на 12% знизити споживання електоренергії. В теперішніх умовах, коли всі комунальні послуги дорожчають, це – корисні вміння.
“Цей спосіб життя не потребує матеріальних затрат чи якихось особливих зусиль. Кожен може навчитися закручувати кран, коли чистить зуби, вимикати воду, коли намилюється в душі, чи не залишати прилади підключеними до електроживлення. Найбільша проблема – це байдужість. Наприклад, економія води – це не лише заради грошей. Це робиться з думкою, що її взагалі колись, може, не буде, не буде навіть , за що платити”, – говорить ведуча екокоманди Оксана Іванюк.
Під час суботнього ярмарку івано-франківцям презентували програму “Стале господарство” та записували в екокоманди всіх небайдужих.
Як розповів один із організаторів заходу, Ігор Сущенко, вони не сподівалися, що до ярмарку приєднається стільки людей, що в нашому місті мешкає стільки охочих вести екологічний спосіб життя. За його словами, Івано-Франківськ — перше місто в Україні, де активно впроваджується навчальна програма зі сталого розвитку для дорослих.
Відбувся показ колекції одягу, зробленого з матеріалів, що були у вжитку. Діяли майстер-класи, де навчали виготовляти прикраси з картонних циліндрів від туалетного паперу. Збирали макулатуру, батарейки та старі велозапчастини. Відвідувачі ярмарку дегустували органічну їжу, вираховували свій екологічний слід, навчались розбиратися в маркуванні товарів, малювали на картоні та розфарбовували екоторби.