Компромісу не помічено: на громадських слуханнях обговорювали, чи забудовувати висотками садове товариство біля озера (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

23 Січ, 2025 16:36

Поділитись публікацією
Компромісу не помічено: на громадських слуханнях обговорювали, чи забудовувати висотками садове товариство біля озера (ФОТО)

23 січня в департаменті містобудування Івано-Франківська пройшли громадські слухання щодо забудови у садовому товаристві поблизу міського озера. Вони завершилися двома різними позиціями – забудовник пропонував обмежитися 10 поверхами забудови, а інші власники ділянок – чотирма.

Про це пише Галка з місця події.

Як раніше писала Галка, мова йде про об’єднаних в одну територію 13 земельних ділянок, площею майже у гектар на території садового товариства “Дружба”. На слуханнях обговорювали доцільність зведення багатоповерхівок, зокрема на 16 поверхів, на землях, які у діючому генплані Івано-Франківська призначені для садівництва. Їх, згідно проєкту детального плану території, мають заселити близько 700 мешканців. 

“Ми купували ділянки, розуміючи, що там буде забудова не більше 3 поверхів”, – заявила одна з мешканок.

Особливе занепокоєння у присутніх викликала соціальна інфраструктура майбутнього житлового комплексу.

“Куди підуть діти? Найближчий садочок “Дударик” вже переповнений”, – питала представниця мешканців.

Представник забудовника Василь Балагура запевняв, що дитячі садки можуть облаштувати у комерційних приміщеннях на перших поверхах. За словами проєктантки Галини Шикман, майбутня можлива забудова триватиме виключно на приватній власності. Хоча там будуть і дороги та дитячі майданчики загального користування. Балагура додав, що діючий проєкт є законним та в межах діючих державних будівельних норм. Представник міської влади підтвердив, що генеральний план села Крихівці, затверджений у 2019 році, дозволяє тут житлову забудову.

Найбільше обурення у мешканців викликав той факт, що землі садового товариства перетворюються з рекреаційних на багатоквартирну забудову.

“Ви закриваєте нам вид на озеро”, – заявила одна з присутніх.

Жителька Катерина Вторак, власниця садибної ділянки, зазначила:

“Ми не можемо дозволити, щоб поруч з нашими приватними ділянками з’явився 16-поверховий монстр, який повністю перекриє сонце”.

Балагура намагався заспокоїти присутніх, розповідаючи про плани облаштування території:

“Ми вже звідти вивезли машин вісім сміття. Зробимо дороги, все впорядкуємо, проведемо газ, світло”.

Принципова проблема полягає не лише у поверховості, а й у порушенні існуючої інфраструктури, вважають противники змін. Вулиця Приозерна, яка наразі є єдиним доступом до місцевого озера, вже перебуває в критичному стані, каже Катерина. Забудова додатково ускладнить рух транспорту та пересування мешканців. Тож мешканці та власники сусідніх ділянок вважають, що їх інтереси не враховують. А ще погіршиться екологічна ситуація у районі міського озера, вважає еколог Микола Микицей. 

Юридичний аспект конфлікту також ускладнює закон, який набрав чинності першого січня 2025 року – про обмеження розробки детальних планів територій. Забудовник стверджує, що може продовжити розпочату процедуру, посилаючись на перехідні положення закону.

Місцеві мешканці планують захищати свою позицію, хоча й не заперечують, що готові до компромісів.

“Ми готові до компромісу, – каже один з учасників зборів, – але цей компроміс не може означати повне знищення нашого середовища проживання”.

Зокрема люди погоджуються, якби на згаданій ділянці забудова не перевищувала чотири поверхи. Однак Василь Балагура озвучив, що згоден зменшити висотність до 10-ти поверхів. Тож кожен розійшовся зі своєю позицією. 

На черзі оформлення нинішнього обговорення у протокол та його оприлюднення на сайті профільного департаменту. І на одній з найближчих сесій проєкт детального плану забудови розглянуть депутати міської ради.