“Одного літа в Україні”: у Франківську презентували стрічку про іноземних добровольців (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

01 Лют, 2025 19:24

Поділитись публікацією
“Одного літа в Україні”: у Франківську презентували стрічку про іноземних добровольців (ФОТО)

1 лютого в кінотеатрі “Космос” творча команда та герої презентували стрічку “Одного літа в Україні” — фільм про війну очима іноземних добровольців, які несуть службу у Легіоні ГУР.

Про це пише “Галка” з пресконференції в кінотеатрі.

Сюжет фільму розповідає історії кількох добровольців. За час служби бійці стають справжніми друзями: разом працюють, навчаються та відпочивають. Втім настає час випробувань для їхньої мужності та вмінь. Місяці спекотного літа стають для них непростими, а високий темп тренувань і служби витримують не всі новобранці. Тим часом із фронту надходять тривожні новини про наступ росіян.

Добровольці Сесі та Мюррей поділилися, що Україна їх добре прийняла, і вони часто отримують слова подяки. У хлопців цікавляться їхніми улюбленими стравами, мовним бар’єром, а також зброєю, з якою вони працюють.

На питання, як для них проходили зйомки, відповідають, що в першу чергу вони військові:

“У першу чергу ми — солдати, тому для нас було важливо не реагувати на камери, а виконувати свою роботу”, — додає Мюррей.

Мюррей та Сесі мали досвід участі у війні в Афганістані, як вони кажуть, вона була схожа більше на “поліцейську операцію”.

“Масштаби того, що відбувається в Україні, не порівняти з тим, що було там. Зовсім інший рівень бойових дій. А ще у цій війні дуже швидко змінюються технології”, — зазначив Сесі.

А доброволець Волдо розповів, що їхав в Україну з відкритим серцем і розумом, адже раніше навіть не бував у Європі. Цей досвід, який він отримав поза війною, вважає позитивним.

Головний режисер Володимир Тихий поділився, що зйомки тривали кілька місяців — у США, на полігоні та безпосередньо на фронті.

“Це було літо, коли росія атакувала, а у нас були затримки зі зброєю. Потім українські військові пішли в наступ на Курщині. Для висвітлення цих подій ми використали кадри з американських новинних сюжетів”, — розповів Тихий.

Він додав, що до початку зйомок хлопці не були знайомі між собою. Всім їм близько 30 років.

Фільм на 99% англомовний і орієнтований переважно на закордонну аудиторію.

“Стрічку переглядають різні міжнародні платформи, і ми очікуємо, що вона буде представлена на деяких із них. Відгуки хороші, але стикаємося з тим, що отримуємо відповіді про нестабільну політичну ситуацію в США. Платформи не завжди готові додавати другий фільм про Україну”, — зазначив режисер.

Тихий додав, що часто глядачі очікують, що фільм буде важким для сприйняття, але після перегляду багато хто говорить, що він дає надію.

Читайте також: Один день з різних точок зору: у Франківську показали документальний фільм “День Незалежності” (ФОТО)