Ветеран із Калуша започаткував власний бізнес та забезпечує громаду швидкісним інтернетом
03 Кві, 2025 13:40

У Калуші ветеран Микола Височанський започаткував власний бізнес у сфері телекомунікацій, забезпечуючи свою громаду швидкісним і надійним інтернет-зв’язком. Розпочати власну справу допоміг грант від Українського ветеранського фонду Мінветеранів.
Про це пише “Галка”.
Микола Височанський став на захист України 25 лютого 2022 року, долучившись добровольцем до 102-ї окремої бригади територіальної оборони. А вже на початку березня у складі добровольчого батальйону захисник вирушив у зону бойових дій.
Брав участь у боях на Харківщині, а згодом і в Запорізькій області, зокрема в районі Гуляйполя. У листопаді 2022 року отримав кілька поранень. Понад пів року знадобилося, щоб знову стати на ноги.
Пройшовши складний шлях реабілітації, ветеран наголошує на важливості спорту для відновлення військових після поранень.
“Рух, правильно підібрані вправи й навантаження — це найкращий спосіб відновлення”, — зазначає він.
Після лікування Микола ще певний час залишався на службі. А після звільнення з війська продовжив наближати перемогу, працюючи у сфері оборони як консультант. Водночас взявся за розвиток власного бізнесу.
Ще до повномасштабного вторгнення Микола Височанський понад 10 років працював у сфері телекомунікацій, займаючись прокладанням мереж. Значний досвід і знання спонукали замислитися про започаткування власної справи.
У 2024 році ветеран став переможцем конкурсу “Варто почати власну справу” від Українського ветеранського фонду та отримав грант на розвиток бізнесу.
Його проєкт передбачає створення сучасної інфраструктури зв’язку в Калуській міській громаді. Оптоволоконна мережа, яку прокладає Микола Височанський, дає змогу містянам отримати надійний і високошвидкісний доступ до інтернету. Наразі така мережа вже охоплює чотири вулиці, забезпечуючи зв’язком близько 30 багатоквартирних будинків.
З-поміж переваг свого бізнесу Микола Височанський насамперед називає використання інноваційних технологій.
“Оптоволоконний кабель підключається безпосередньо в квартиру. На будинку немає активного обладнання, тому навіть у разі відключення електроенергії інтернет працюватиме, достатньо підʼєднати маршрутизатор до зарядної станції або павербанка. Передача даних відбувається на швидкості 1000 Мбіт/с, а вся система споживає мінімум електроенергії та є простою в обслуговуванні”, — пояснює ветеран.
Він також переконаний, що місцеві провайдери мають переваги та можуть конкурувати з великими компаніями.
“Конкуренція з великими провайдерами можлива завдяки якості послуг, клієнтоорієнтованості та швидкому реагуванню. Наприклад, мій підхід такий: виклик має бути закритий протягом 24 годин, тобто якщо клієнт повідомив про проблему зранку, до вечора у нього має бути інтернет”, — зазначає підприємець.
У майбутньому ветеран планує активно працювати не лише над розвитком власного бізнесу, але й ветеранського підприємництва загалом, ділитися досвідом і підтримувати побратимів, які хочуть започаткувати власну справу.
“Якщо є можливість навчити і передати досвід іншим — це потрібно робити”, — впевнений Микола Височанський.