“Це не критично, але тривожно”, — заступник міністра освіти про неповернення студентів із-за кордону
04 Кві, 2025 17:45

3 квітня у Яремче стартувала міжнародна конференція “Карпатський Діалог”, на якій заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький поділився важливими проблемами української освіти, зокрема, щодо виїзду студентів за кордон.
Про це інформує “Галка” з конференції.
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький підкреслив, що хоча частка студентів, які не повертаються із-за закордонних програм обміну, не є критичною, вона все ж викликає занепокоєння.
За словами Винницького, нині фіксується певна тривожна тенденція — 15–17% хлопців студентів вікової категорії 18–22 років, які виїхали за програмами академічного обміну, не повертаються вчасно до України.
“Це не критична цифра, щоб скасовувати можливості для виїзду, але вона тривожна. А по деяких університетах – дуже висока. Ми будемо звертатися до ректорів університетів, щоб вони уважніше відбирали тих, хто їде на обмін”, – зазначив Винницький.
Також у планах Міністерства освіти та уряду – підготувати 100 державних університетів до вступу в Європейський Союз. На сьогодні в Україні є 120 університетів в системі Міністерства освіти, 15 університетів в системі охорони здоров’я, 13 університетів в Міністерстві культури та ще 6 в різних відомствах.
За останні 12 місяців кількість закладів вищої освіти скоротилася приблизно на 10, і це відбулося шляхом приєднання менших до більших.
“Мова не йде про економію коштів. Я ще жодного не бачив приєднання чи реорганізації, яке б призвело до економії коштів. Йдеться про укрупнення для більшої ресурсної бази й для того, щоб укріплений університет мав кращі конкурентні позиції в європейській спільноті”, — наголосив Винницький.
Читайте також: Як молодь може наблизити перемогу і відбудовувати Україну? Про це у Франківську міркували на міжнародній конференції (ФОТО)