Як може виглядати євроколія через Івано-Франківськ (МАПА)

Автор: Зелінська Тетяна

04 Кві, 2025 15:11

Поділитись публікацією
Як може виглядати євроколія через Івано-Франківськ (МАПА)

В Україні будують євроколію “Чоп-Ужгород”, відкриття якої прогнозують на літо 2025 року. Паралельно готують ще один маршрут до Чернівців. А Івано-Франківськ міг би стати частиною євроколії, яка зʼєднала б Львів та Буковину.

Про це інформує “Галка” з посиланням на “Економічну правду”.

Нову залізницю європейського стандарту будують на ділянці між Чопом та Ужгородом. Роботи почалися у квітні 2024 року. До кінця жовтня будівельники переклали 3,5 км широкої колії, біля якої планують звести 22 км євроколії. “Укрзалізниця” заявляє, що, можливо, у серпні відкриється рух.

“Укрзалізниця” в грудні 2024 року натякала, що не планує обмежуватися ділянкою “Чоп-Ужгород”, а задивляється на проєктування мережі євроколій у західному регіоні України. Амбітний план дозволив би в майбутньому створити чотири міжнародні транспортні коридори.

Потенціал євроколій

Через одинадцять місяців від початку будівництва напрямку “Чоп-Ужгород” можновладці почали окреслювати терміни появи ще однієї євроколії до обласного центру заходу України – від румунського кордону до Чернівців.

До міста ідуть три шляхи широкого стандарту з Івано-Франківська, Тернополя та Хмельницького, які стикувальними рейсами зможуть отримати швидший доступ до колії європейської залізниці.

У 2024 році Кабмін затвердив стратегію розвитку прикордонної інфраструктури з ЄС до 2030 року. У ній, зокрема, визначені проєкти з будівництва євроколій.

Уряд виділить 544 млн грн на проєктування будівництва та електрифікації євроколії на ділянці “Львів-Чернівці-Вадул”, яке планують розробити до кінця 2027 року. Ділянку між Чернівцями та станцією “Вадул-Сірет” біля кордону з Румунією, згідно з документом, планують збудувати у 2026-2029 роках за 7,3 млрд грн.

Продовжити ділянку євроколії від Чернівців до Львова, схоже, вийде нескоро.

“Будівництво залізниці від Чернівців до Львова потребуватиме не одного року, а зробити складову частину від Вадула до Чернівців можна набагато швидше”, – розповідала перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.

 

Як може виглядати залізнична мережа євростандарту

На переконання представників Єврокомісії, Україні слід до 2030 року сформувати частину євромережі, зокрема між польським кордоном та Львовом.

“Це дозволить ефективно використовувати перевантажувальні хаби у Львівській області і забезпечити повноцінне логістичне сполучення між Україною та ЄС”, – каже представник генерального директорату мобільності і транспорту Єврокомісії Алан Барон.

Однак наразі урядовці та “Укрзалізниця” не заявляли про початок робіт на ділянках до Києва та сходу країни. У найближчій перспективі мова йде лише про лінію “Чоп-Ужгород” та проєктування й можливу добудову євроколії до Чернівців.