Від дизайну до безлактозного молока у холодильнику: як франківська компанія “Фабрика квартир” змінює уявлення про ремонт в Україні (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

30 Кві, 2025 18:13

Поділитись публікацією
Від дизайну до безлактозного молока у холодильнику: як франківська компанія “Фабрика квартир” змінює уявлення про ремонт в Україні (ФОТО)

Коли мова заходить про ремонт чи облаштування житла, багато хто з острахом згадує довгий вибір майстрів, нескінченні перерахунки вартості робіт, невідповідність проєкту та результату, і звичне “ми ще повернемося доробити” від підрядника. Але Володимир Кучірка — засновник компаній “Фабрика квартир” та “Фабрика будинків” — переконаний, що ремонт може бути іншим: прозорим, комфортним і передбачуваним. Його команди створюють простір не лише за проєктом, а й з увагою до дрібниць, які на фініші стають відчуттям: “Тут хочеться жити”.

У розмові з “Галкою” підприємець розповів, як із власного досвіду та спостережень за ринком народилася ідея бізнесу та що таке all inclusive у ремонті. Про виклики, з яких усе починалося, принципи, які не змінюються з часом, і чому прозорість та чесність — це не просто слова, а основа “Фабрики квартир”.

– Як виникла ідея створення “Фабрики квартир”?

– Ідея “Фабрики квартир” народилася під час ковіду. Тоді я працював менеджером у великій місцевій будівельній компанії. У той період вони якраз здавали будинок, у якому квартири були з ремонтом — білі стіни, ламінат, облаштована ванна, плитка. Простенький, але все ж “під ключ”.

Попри те, що був локдаун, люди боялися навіть виходити з дому, попит саме на це житло був шалений. Люди почали дзвонити і питати, коли можна подивитися квартиру. Для менеджера з продажу це був чіткий сигнал — ми рухаємося в правильному напрямку. І, хоч ремонт там був базовий — частину квартир купили одразу.

Але ще тоді ми помітили, що більшість клієнтів, які приїжджали, не хотіли стандартного ремонту. Вони або купували житло, щоб все переробити під себе, або шукали вже щось індивідуальне, з сучаснішим дизайном. Це і стало поштовхом — люди хочуть “готове”, але нетипове.

Так з’явилося розуміння ніші: ми не конкуренти забудовникам, які роблять ремонти “інбокс” — типові, дешевші за собівартістю. Наша сильна сторона — індивідуальний підхід. Саме на цьому побудована “Фабрика квартир”.

Ідея зріла поступово, але корінням вона в тих перших квартирах, де я вперше побачив: людям важливо отримати не просто стіни з ремонтом — а рішення, яке враховує їхній стиль, комфорт і потреби.

Мій особистий досвід теж підштовхнув до створення саме такої компанії. Перед народженням другої дитини ми робили ремонт вдома. І коли роботи зупинилися, бо хлопці-виконроби на 4-й день почали займатись своїми справами, а не нашим ремонтом, то довелося все доробляти самому. Вночі. І тоді я зрозумів, якою має бути справжня турбота про клієнта — бути з ним, незалежно від зовнішніх обставин.

– Які мали виклики на початках своєї роботи?

– Виклики були, як і в кожного, хто стартує з власною справою. Бракувало інформації, не вистачало досвіду, багато чого доводилося вивчати “в бою”.

Зараз, коли згадую, то, мабуть, найбільшим викликом було знайти людей в команду, які були б так само вмотивовані й “заряджені”, як я і з якими можна було б реалізовувати ідею.

– Чим ваша компанія відрізняється від інших, які займаються ремонтами квартир?

Ми справді унікальні на ринку. Принаймні, я щиро в це вірю. Ми — єдина компанія в Україні, а можливо й у Європі, яка має власні, чітко прописані внутрішні стандарти виконання ремонтних робіт. Ми їх навіть жартома називаємо “внутрішні ДСТУ”. Бо в Україні насправді майже ніщо не регулює якість ремонту — є якісь загальні норми на рівні стіни чи стяжки. Ми ж створили чіткі критерії, що таке “якісно”, а що ні.

Якщо виникає питання, ми дивимось у документ зі стандартами. Якщо щось не відповідає — переробляємо. Без компромісів.

У нас ціла команда, а не просто “бригада майстрів”. Я — той, кого в народі називають “душніла”, і для мене це комплімент. Бо коли ми розробляємо проєкт, ми розкладаємо все на дрібні частини, щоб точно зрозуміти, як це має виглядати і скільки коштуватиме.

Ще один наш принцип — це сталість кошторису. Якщо ми його порахували, то він не змінюється. Нам часто не вірять, що можна заздалегідь точно розрахувати вартість ремонту — мовляв, це нереально. Але ми це робимо. Так, це складно, але можливо. Наш підхід включає:

  • створення технічного завдання до початку співпраці;
  • розробку дизайн-проєкту;
  • підготовку детального кошторису на його основі;
  • фіксацію термінів виконання робіт у договорі;
  • гарантію — якщо є затримка, ми платимо штраф.

Так, ми дійсно платимо штраф, якщо не вкладаємось у терміни. Це наша публічна обіцянка, і ми тримаємо слово.

Важлива деталь, яка нас відрізняє — клієнтоорієнтованість. Ми не нав’язуємо свої послуги. Наш клієнт — це той, хто цінує свій і наш час, хоче чіткості, зрозумілості, прогнозованості. Хтось хоче бути присутнім у процесі ремонту, а хтось хоче просто отримати готове житло — і ми працюємо і з тими, і з тими.

І ключове: ми не просто виконуємо ремонт, а ми беремо на себе відповідальність і всі турботи. Бо ремонт — це найскладніша частина в будівництві. До нас приходили майстри з величезним досвідом будівництва і не витримували, бо тут купа нюансів. Але ми їх враховуємо. І постійно вдосконалюємося. Бо хочемо, щоб клієнт на фініші сказав: “Це було варто кожної гривні”.

– Які послуги ви надаєте клієнтам?

– Знаєте, я собі недавно подумав: чому б не подати наші послуги як “турецький all inclusive”? Ви просто приходите — і все готово. Мрієте про дім? Ми можемо реалізувати це під ключ: з будівництвом, ремонтом, зовнішніми роботами. Щоб ви приїхали з чоловіком, дітьми та песиком і заселилися у вже повністю готовий будинок. Навіть з безлактозним молоком у холодильнику, якщо треба.

І головне — ви ще до початку робіт розумієте, у скільки вам усе це обійдеться. 

Ми, мабуть, одна з небагатьох компаній, яка чесно показує своїм клієнтам, з чого формується вартість. Інші компанії надсилають “приблизний розрахунок”, а ми — точний, до копійки. Показуємо не лише повну специфікацію робіт, а й різницю між роздрібною та оптовою ціною матеріалів. Якщо клієнт знайде аналогічний товар дешевше з доставкою на наш склад, то ми компенсуємо цю різницю. Для чого? Це мотивує наших закупівельників шукати для клієнта найкращу ціну.

Люди, які цінують свій час, розуміють: поки ми організовуємо весь процес — вони займаються своїми справами і заробляють більше. І до моменту їхнього заселення, вже зроблено та проведений клінінг. Вони просто отримують ключі та насолоджуються результатом.

– Чи є у вас власний підхід до дизайну або методики ремонту, які роблять процес швидшим або якіснішим?

– Напевно, багато хто читав книжку про Джобса. І там йдеться: якщо ви хочете зробити добрий продукт, то кожна складова має бути якісною. Ми намагаємося дотримуватися цього ж принципу.

Коли ми відновлювали роботу у квітні 2022 року, тоді розмістили вакансії на Work.ua. Шукали дизайнерів по всій Україні. І поставили три основні критерії:

  1. Досвід роботи мінімум три роки або 10 000 годин. 
  2. Наявність портфоліо — щось, що підтверджує, що людина справді чимось займалася протягом цих трьох років. 
  3. Дуже простий, але показовий пункт — наявність фото “до і після”. 

З понад 500 людей, які звернулися, лише 13 відповідали цим критеріям. Можна порахувати: 13 із 500 – це 2%. Чому так мало? Бо дизайнер, який має досвід авторського нагляду та супроводу об’єктів у реалізації — це зовсім інша людина, ніж та, яка просто малює картинки.

Коли дизайнер має досвід реалізації, то проєкт виглядає інакше — він детальний, професійний. І не доводиться платити за чужі помилки. У нас також є стандарти — як має виглядати дизайн-проєкт, що він має містити в собі. 

 

А ще, ми проводимо внутрішні навчання та екзамени, щоб виконроби точно знали, як читати дизайн-проєкти, адже в такому випадку, реалізація ремонту буде максимально наближена до візуалізації. Бо якщо немає чітких завдань і контролю — це не завжди працює.

– Як відбувається процес ремонту: від першої консультації до здачі квартири замовнику?

– Спочатку знайомимось із замовником і виявляємо потреби, з’ясовуємо, які є побажання, який бюджет, які терміни, пояснюємо, як ми працюємо. Зазвичай починаємо із підписання договору на розробку дизайн-проєкту. Є два варіанти: повний проєкт із візуалізацією та кресленнями або тільки креслення.

Після того, як проєкт затверджено, ми формуємо кошторис. Усі позиції в кошторисі можна перевірити. Замовники просто гуглять і бачать, що вказано ринкову ціну, а подекуди і зі знижкою. Коли розуміють, що ніде не “накручено” — це викликає довіру.

Далі підписуємо договір на реалізацію проєкту. Реалізацію супроводжуємо щотижневими звітами для замовника. А в кінці — здача об’єкта з фінальною перевіркою.

І ще один важливий момент — те, що нас вирізняє. Ми пропонуємо тестове проживання. Тобто ви заїжджаєте, живете у квартирі тиждень-два, користуєтесь усім — і тільки тоді фіналізуємо. Чому це важливо? Бо є речі, які неможливо виявити під час формальної перевірки.

А ще, в нас є відділ турботи про клієнтів. Раніше я сам цим займався, але зараз фізично не встигаю. Тому в команді є окремі люди, які відповідають за комунікацію із замовниками — реагують на всі побажання, зауваження, подяки.

Ми вимогливі до себе. І хоч іноді помиляємось — завжди працюємо над тим, щоб ставати кращими.

– Які матеріали ви використовуєте найчастіше, і як ви гарантуєте їхню якість?

– Як ми вже згадували, тільки сертифіковані матеріали. А що стосується гарантій — усе залежить від матеріалів і рішень, які використовуються. Зазвичай гарантія — від 2 до 5 років.

– Як ви контролюєте виконання робіт і забезпечуєте відповідність проєкту?

– В ідеалі все починається з дизайн-проєкту. Перед тим, як приступати до реалізації, ми організовуємо зустріч команди: бригади майстрів, виконроба, проджект-менеджера і дизайнера. Вони обговорюють проєкт. Дизайнер ставить запитання, перевіряє, чи ознайомлена команда з усіма деталями, на що звернули увагу, чи є нюанси, які треба врахувати.

Окрім цього, в нас є внутрішні стандарти, які вже закладені в проєкт. Ми навіть клеїмо спеціальні повідомлення на об’єктах — зазвичай на вхідних дверях квартири — де чітко написано: якщо роботи виконані не за проєктом, доведеться переробляти за власний рахунок. Це всім зрозуміло і мотивує дотримуватись стандартів.

Контроль здійснюється дизайнером проєкту та виконробом, якість виконання абсолютно кожного етапу робіт перевіряє технічний нагляд, а після завершення робіт — фінальний огляд від нашої внутрішньої комісії. 

– Які помилки найчастіше роблять люди при виборі підрядника для ремонту, і як їх уникнути?

– Розповім з власного досвіду, як споживач. Колись шукав бригаду майстрів — і навіть не знав, що є такі компанії, як наша. Все доводилося робити самостійно: домовлятися, привозити матеріали, контролювати виконання, перевіряти рахунки. А в кінці — ще й виявилося, що “написали більше, ніж зробили”. Неприємно.

А ще гірше — коли щось треба переробити, а майстри вже “зібрали речі й поїхали”. Де їх шукати? Яка гарантія? Один колись сказав: “Я відповідаю!” – і зник. От і все.

У “Фабрики квартир” — інша історія. Є офіс, є команда. Якщо щось сталося — люди знають, куди дзвонити. Наприклад, замовник телефонує: “Ми, здається, сусідів топимо”. Через 30 хвилин наш працівник уже на місці та з’ясовує, що сталося. Так має працювати сервіс.

Що я раджу? Перед вибором підрядника — дослідіть ринок. Є компанії, не лише наша, які працюють за чіткою схемою: зрозуміло, скільки коштує, є прозорий договір, команда, реалізовані об’єкти. Звертайте увагу на дрібний шрифт, на відповідальність, яку бере на себе компанія.

– Який запит зараз найчастіше отримуєте від клієнтів?

– Власне те, чим ми займаємося — повний ремонт і перепланування “під ключ”. Клієнти звертаються з різними запитами, і ми умовно розділили їх на категорії. 

Є ті, кому потрібно швидко зробити якісний ремонт за адекватні гроші — це про оптимальне співвідношення ціни і якості. У нас під такі запити є готові наповнення з переліком якісних матеріалів та детальними візуалізаціями — це базові, вже напрацьовані варіанти, які не вимагають розробки окремого дизайн-проєкту.

Але десь 70% наших клієнтів хочуть індивідуальний підхід — вони замовляють повноцінний дизайн-проєкт. Це люди, яким важливо, щоб житло відображало їхній стиль і подобалось саме їм. І ми це підтримуємо, тому що вважаємо: кожен має право на простір, який його відображає.

– Чи були у вас нестандартні або дуже складні проєкти? Розкажіть про найцікавіші випадки.

– Так, бувають проєкти, які виділяються. От зараз, наприклад, ми працюємо над однією дуже цікавою квартирою. Це ремонт, де ми організовуємо постачання цілого вагона каменю з Китаю, масштаб вражає. І сам підхід до оформлення — дуже нестандартний. Тобто, це не просто квартира, а проєкт, яким справді хочеться хвалитися.

А ще один з таких прикладів — це наш власний сімейний будинок. Дизайн-проєкт для нього розробляла Тетяна — головна дизайнерка “Фабрики квартир”. Стиль — неокласика, і я впевнений, що він буде актуальним завжди. І виглядає, як каже моя дружина, — “ням-ням” (ред. сміється). І це точно стане нашою візитівкою.

Для кожного клієнта його квартира — унікальна. І ми стараємось до всіх ставитися саме з такою повагою, ніби це найважливіший проєкт. Бо смак, бачення, уявлення про комфорт — у кожного свої. Це й робить кожен інтер’єр не схожим на інший.

Хоча є певні стереотипи, які диктує мода — це ми теж помітили. Деякі рішення повторюються, стають трендовими, як колись “євроремонт”. 

– Чи плануєте розширюватися в інші регіони або запускати нові послуги?

– Ми вже працюємо по всій Україні, окрім тимчасово окупованих територій. На лінії фронту та прифронтових територіях не працюємо, бо насамперед дбаємо про безпеку працівників. 

Якщо говорити про нові послуги, то компанія поступово трансформується у повноцінну корпорацію — знову ж таки, не юридично, а концептуально. В нас уже є кілька напрямків: “Фабрика будинків”, “Фабрика квартир”, “Фабрика меблів”. І це ще не межа — скоро з’являться ще два підрозділи, які логічно доповнять цей ланцюжок. Поки всі карти не відкриваю.

Крім того, ми вже виходимо за межі України. Спочатку це було звернення від українців, але вже є й інтерес з боку європейців. Наразі працюємо з клієнтами по всьому Європейському Союзі. Найвіддаленіше замовлення, яке зараз у розробці  — дизайн-проєкт у Валенсії.

Принципово не працюємо з клієнтами з росії та білорусі, навіть якщо вони звертаються.

– Яку головну пораду ви б дали людям, які тільки планують ремонт?

– Головне — підійти до цього відповідально. Якщо ви чітко розумієте, чого хочете і скільки готові витратити — це вже великий плюс. Але до кожного етапу треба ставитися серйозно, і цінувати свій час.

Якщо ви працюєте з бригадою майстрів  — підписуйте з ними договір. Вони повинні бути зареєстрованими як мінімум як ФОП, нести юридичну відповідальність і, бажано, надавати гарантії. 

Ще одна обов’язкова річ — дизайн-проєкт. Він не просто “для краси”. Він покаже вам, як виглядатиме простір, скільки грошей піде, і що важливо — дозволить коригувати проєкт ще до початку, якщо щось не влаштовує по бюджету чи стилістиці.

Звісно, бувають і проблеми. Ремонт — складний процес. До трьох десятків людей можуть бути залучені на одному об’єкті. Якщо хтось десь припустився помилки — наслідки можуть проявитися одразу або вже після завершення. Тому ми щоразу робимо висновки, вдосконалюємо процес, і в разі чого — самі все переробляємо за свій кошт. Якщо є затримки, ми платимо штраф — як і вказано в договорі. Для нас це питання репутації.

“Фабрики квартир” у соцмережах:

Контакти: 

+38 (050) 992 00 99

+38 (098) 992 00 99

реклама