Думав, болить горло”: 44-річний прикарпатець пережив 10 хвилин клінічної смерті під час ЕКГ (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

05 Тра, 2025 16:15

Поділитись публікацією
Думав, болить горло”: 44-річний прикарпатець пережив 10 хвилин клінічної смерті під час ЕКГ (ФОТО)

У 44-річного жителя Прикарпаття Ярослава Небесного раптово зупинилось серце прямо під час проведення ЕКГ у Франківській ЦМКЛ. Лікарям вдалося повернути чоловіка до життя після 10 хвилин реанімації та врятувати його завдяки екстреному стентуванню серцевої артерії.

Про це пише Галка з посиланням на Центральну міську лікарню Івано-Франківська.

27 квітня Ярослав самостійно прийшов до лікарні зі скаргами на біль у горлі. Чоловік раніше ніколи серйозно не хворів, не мав проблем із серцем і навіть не підозрював про критичний стан свого здоров’я.

“Увечері 19 квітня, якраз напередодні Великодня, після фізичної роботи я відчув біль у горлі, який згодом трохи поширився на грудну клітку”, – розповідає Ярослав.

Він випив таблетки, біль трохи вщух, і чоловік продовжував жити звичним життям – працював і навіть їздив на екскурсію.

Лише через тиждень після погіршення самопочуття пацієнт відчув біль у грудній клітці та вирішив звернутися до лікарні. Ярослав приїхав самостійно і попросив зробити рентген, бо вважав, що проблема в горлі. Проте медики наполягли спочатку зробити кардіограму.

“Я відчував себе нормально, але коли мені поставили датчики… далі не пам’ятаю нічого. Потім період, коли я задихався – це вже, мабуть, коли приходив до свідомості. Було дуже важко дихати, але ставало все легше. Відкрив очі і побачив, що навколо мене 5-6 медиків”, – згадує пацієнт.

Як розповіла завідувачка Відділення невідкладної екстреної медичної допомоги Іванна Дидик, пацієнту провели серцево-легеневу реанімацію, яка тривала 10 хвилин. Чоловіку тричі проводили дефібриляцію серця, реаніматолог виконав інтубацію трахеї.

“Можу з упевненістю сказати, що якби серце Ярослава зупинилося поза межами лікарні, він би помер. У нього було не більше кількох хвилин”, – підкреслила лікарка.

Після відновлення серцевого ритму пацієнта терміново перевели до Відділення інтервенційної кардіології, де виявили повну оклюзію (закупорку) однієї з головних артерій серця. Інтервенційний кардіолог Ігор Семкович успішно провів стентування – малоінвазивне хірургічне втручання, яке дозволило відновити кровотік.

Лікарі наголошують, що симптоми інфаркту можуть бути нетиповими:

“Бувають дуже різні: комусь віддає у шию чи лопатку, в когось болить живіт чи вухо, у цього нашого пацієнта – горло”, – пояснює лікарка-кардіолог Оксана Корнута.

Вона додає, що за час повномасштабної війни значно збільшилася кількість молодих пацієнтів 30-40 років з інфарктом міокарда.

Зараз Ярослава виписали додому. На нього чекає тривалий період реабілітації, прийом медикаментів і обмеження фізичних навантажень.

“Я щасливий, що так все склалось і вчасно надали медичну допомогу. Я навіть не очікував, що настільки ефективно мене пролікують з інфарктом. Тут сучасне обладнання, гарні умови перебування і найголовніше – фахові медпрацівники”, – говорить пацієнт.

Читайте також: Франківські медики врятували жінку після 17-хвилинної клінічної смерті (ВІДЕО)