Капсула часу, дерево Гінкго та ярмарок на підтримку ЗСУ: як (При)Карпатський університет святкує 85-річчя (ФОТО)

Автор: Віта Гринечко

14 Тра, 2025 13:45

Поділитись публікацією
Капсула часу, дерево Гінкго та ярмарок на підтримку ЗСУ: як (При)Карпатський університет святкує 85-річчя (ФОТО)

14 травня (При)Карпатський національний університет імені Василя Стефаника святкує своє 85-річчя. Свято відзначили не лише словами вдячності, а й символічними жестами — закладенням капсули часу та висадкою дерева Гінко. До події долучилися керівництво, студенти й абітурієнти.

Про це пише “Галка” з (При)Карпатського національного університету імені Василя Стефаника.

“Сьогодні ми святкуємо 85 років — це радісна подія для нашого університету. Вже 85 років Україна має навчальний заклад, який славиться своїми традиціями, випускниками, студентами”, — зазначив в.о. ректора університету Ігор Цепенда.

За його словами, навчальний заклад завжди був у центрі суспільного, культурного і політичного життя країни — і в часи випробувань, і в миті радості.

Однією з центральних подій святкування стало закладення капсули часу — ініціативи студентства, яке вирішило звернутися до майбутніх поколінь.

“Наші студенти вирішили звернутися до тих, хто буде святкувати 100-річчя. Це всього 15 років, але це вік одного покоління. Вони поділилися думками, якою бачать Україну в майбутньому”, — каже Ігор Цепенда.

Голова студентського сенату університету Вікторія Савчин підтвердила активну участь молоді в цьому проєкті.

“Долучилися студенти, які написали побажання для наших наступників у 2040 році. Ми сподіваємось, що цю капсулу буде відкрито на сторіччя нашого університету”, – зазначає Вікторія.

Від себе дівчина побажала в посланні майбутнім студентам: “Вірити у свою професію і завжди йти до успіху”.

Символом пам’яті і спадкоємності поколінь стало висадження дерева Гінко.

“Дерево є символічним, адже це відоме китайське дерево довголіття, життя, пам’яті. Воно фактично є символом тяглості поколінь. Ми хотіли показати, що силою нашого університету є саме ця тяглість”, — наголосив Ігор Цепенда.

Під час урочистої частини саджання дерева прозвучала легенда про нього:

“Кажуть, у давні часи, коли світ ще вчився говорити мовами вітру, дощу й сонця, існувало дерево, що пам’ятало все. Його звали Гінко. Воно росло повільно, але мудро. Його листя шепотіло історії про дні, коли на землі ще ходили динозаври, про перший сніг і першу людську сльозу, що впала на землю.

Гінко не зів’яло у вогні, не зламалося під бурями, не зникло у війнах. Воно пережило тисячоліття, зберігаючи пам’ять і силу. Але дерево чекало. Воно чекало місця, де його корені проростатимуть не лише в ґрунт, а й у серця — там, де знання поєднується з мрією, де пам’ятають минуле і вірять у майбутнє.

І коли Гінко почуло голоси молодих людей, які, навіть у часи тривоги, говорили про науку, гідність і свободу — дерево вибрало Карпатський університет. Місце, де зустрічаються гори і зірки. 

Відтепер дерево часу — це частина університету. Воно ростиме разом із поколіннями, які приходитимуть до нього з мріями, питаннями, надіями. Одного дня ті, хто відкриватиме капсулу часу, стануть перед Гінко — і зрозуміють, що дерево мовчки пам’ятало все. Як мовчазна сторінка великої історії. Як університет, у якого є коріння, і є крила”.

Святкування не обмежилося лише церемоніями. Студенти провели благодійний ярмарок, виручені кошти з якого, відправлять на ЗСУ.

Студентка університету Сніжана Ткачик зізнається, що дуже скучила за атмосферою, яка панує сьогодні:

“Це так хвилююче, круто, студентсько. Класна музика, нові знайомства — це те, що нагадує, чим є університетське життя”, – ділиться зі захопленням вона.

Учасники ярмарку представили різноманітну продукцію — від патріотичних листівок до домашньої випічки. 

На фасаді університету цього дня також відкрили памʼятні дошки трьом минулим ректорам вишу: 

Олександру Устенко (17.10.1930 – 14.12.2023) – український вчений, економіст і політик, професор, академік. Народний депутат України 4-го скликання. Заслужений працівник освіти України. Ректор (1967 – 1980)

Віталій Кононенко (09.09.1933 – 01.07.2024) – доктор філологічних наук, професор, академік НАПН України. Заслужений діяч науки і техніки України, кавалер ордену “За заслуги”, ректор (1986 – 2005).

Богдан Остафійчук (08.02.1948 – 03.02.2024) – доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України. Заслужений діяч науки і техніки України, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого, ректор (2005 – 2012).

 

 

Читайте також: Не КНУ, а КНУВС: у франківському виші про нове скорочення назви