Впродовж двох тижнів червня учні перших – четвертих класів проводять дозвілля й оздоровлюються у рідних школах.
Ранок табору в ЗОШ № 7 починається із зарядки. Майже щодня до обіду дітки ходять на екскурсії містом. Цій школі пощастило з розташуванням у центрі Івано-Франківська. Учні всюди вирушають пішки.
«Ми щойно прийшли з Лялькового театру. Недавно були на виставі в „Арені“. Ходили до парку, дітям там все дуже сподобалося, особливо атракціони. Завтра йдемо на екскурсію в пожежну частину», – розповідає начальниця пришкільного табору Олеся Яворська.
За її словами, подорожі за місто цього року не влаштовують. Хоча в попередні роки екскурсії проводились. Наприклад, діти четвертого класу завжди відвідували Зарваницю. Цього літа батьки дітей не змогли їм організувати поїздки через нестачу коштів.
«Все залежить від грошей, — стверджує Олеся Василівна, — Пільгові категорії дітей харчуються у нашій їдальні безкоштовно, іншим це коштує 7 гривень на день. А ще коли діти кудись ходять, то хочуть щось собі купити. В результаті, батьки багато витрачають».
Після обіду школярі відпочивають у своїх класах. Потім граються. Хлопчикам найбільше подобаються конструктори, дівчатка люблять багато малювати.
«Знаєте, у кожному класі є спокійні дітки і є лідери. Коли вони в таборі, то всі бавляться дружньо, ніхто не командує. Дітям подобається сюди приходити, бо тут немає уроків, немає домашніх завдань, але вони можуть проводити час разом. Цінність пришкільного табору в тому, що він дуже згуртовує колектив», — зауважує Олеся Яворська.
Коли погода погана і немає можливості кудись піти, влаштовують різні конкурси, ігри, перегляди мультиків у стінах школи.
Всього зараз у пришкільному таборі ЗОШ № 7 перебувають 112 дітей. Вони діляться на загони, керівником кожного є класний керівник. Тільки деякі учні, за словами Олесі Василівни, не відвідують табори. Батьки забрали їх оздоровлюватися не в місті, а до села.
Учні проводять час у таборі з 9 до 15 години. Іноді батьки забирають дітей додому раніше. Літнє оздоровлення в школах міста влаштовують з перервами впродовж останніх десяти років.