Франківська лікарка-терапевтка Олена Кобринська добровільно пішла служити, щоб лікувати військових (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

02 Лип, 2025 14:10

Поділитись публікацією
Франківська лікарка-терапевтка Олена Кобринська добровільно пішла служити, щоб лікувати військових (ФОТО)

Олена Кобринська, лікар-терапевт та ендокринолог з 14-річним досвідом роботи в Центральній міській лікарні Івано-Франківська, добровільно вступила до лав ЗСУ після початку повномасштабного вторгнення. Зараз вона працює медиком у військовому госпіталі та їздить у відрядження безпосередньо в зону бойових дій.

Про це пише Галка з посиланням на КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

Лікарка-терапевтка, ендокринологиня Олена Кобринська від початку повномасштабного вторгнення добровільно вирішила вступити до лав Збройних Сил України, щоб ефективно лікувати військових.

До того працювала в ЦМКЛ 14 років у терапевтичному відділенні №1, сьогодні є медиком у військовому госпіталі та їздить у відрядження безпосередньо у зону бойових дій.

«Під час ротацій, окрім лікування захворювань, я повсякденно стикалась з акубаротравмами у військових, перевіряла цілісність барабанних перетинок, наявність неврологічної симптоматики, проводила медичне сортування» – ділиться Олена Кобринська.

Лікар каже, що вирішила мобілізуватись, бо саме як медик хотіла бути потрібною в час війни:

«На даному етапі для мене це є робота в госпіталі. Моє завдання – допомагати та підтримувати здоров’я захисників України».

Лікар відмічає особливості лікування військових з патологіями терапевтичного профілю:

«Більшість моїх пацієнтів після лікування знову повертаються на фронт. І хоч захворювання в основному не відрізняються від цивільних пацієнтів, проте виснаженість та складні умови військової служби часто ускладнюють перебіг захворювань. Мій профіль – якомога ефективніше пролікувати патологію, швидше допомогти одужати та підказати, як вберегтися від тих чи інших захворювань під час несення служби».

Олена Кобринська каже, що дуже часто у лікарській праці в зоні бойових дій військові пацієнти звертаються з пневмоніями та вірусними інфекціями:

«Коли я була на ротації в період осені-зими, через складні погодні умови та як наслідок переохолодження, саме ці захворювання є найпоширенішими серед військових, адже вони без заміни по декілька днів стоять на бойових позиціях».

Медик розповідає про випадок, коли військовий молодого віку з температурою та пневмонією у тяжкому стані перебував на позиції декілька днів, але не міг покинути побратимів:

«Я пам’ятаю, як в кабінеті йому підключала кисневий концентратор. Сатурація була 82. Ми тоді одразу перевели його у реанімаційне відділення, аби забезпечити цілодобовий моніторинг стану».

Лікар-терапевт відмічає також загострення хронічних хворіб у військових:

«Це пов’язано із постійною небезпекою і стресовою ситуацією, нервова система перебуває у напруженні. Тому багато пацієнтів з артеріальними гіпертензіями. Під час військової служби йде також велике фізичне навантаження, в результаті чого загострюються й інші серцеві патології. Через порушення норм харчування, частими є захворювання шлунково-кишкового тракту. В порівнянні з 2022 роком зараз терапевтична патологія стає тяжчою, частіше загострюються хронічні захворювання, адже роки тривалої виснажливої боротьби не проходять повз, це наслідки загального та тривалого виснаження організму».

Олена Кобринська вважає, що зараз українська медицина стикнулась з новими викликами. Серед них – антибіотикорезистентність (тобто стійкість організму до антибіотиків).

«Лікування і припис препаратів має бути ретельним та уважним після проведення бак-посівів. Зрозуміло, що в умовах активних бойових дій цього забезпечити неможливо. Але емпіричне призначення антибіотикотерапії повинно бути виваженим та обґрунтованим, оскільки завжди треба розуміти ризики та наслідки можливих поранень», – каже лікар.

Військова медицина в Україні розвивається і в неї велике майбутнє, переконана Олена Кобринська.

Лікар каже, що захоплюється захисниками України і часто спостерігає братерство між ними:

«Дуже люблять перебувати у середовищі своїх побратимів. Я помітила, що у людини після досвіду війни зовсім інше сприйняття реальності. Часто ті побутові проблеми, які є у цивільних, їм є мізерними. У них зміни цінностей життя».

Про вибір піти служити у військовий госпіталь лікар-терапевт Олена Кобринська не жаліє:

«В часі війни кожен має бути потрібним і корисним. Неважливо чим і як. Хтось із зброєю в руках, хтось з аптечкою, хтось донатом на ЗСУ чи участю у важливих проєктах. Ми не маємо права бути осторонь і забувати якою великою є ціна мирних міст та нашого існування».

Читайте також: