
У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини представили один із найстаріших експонатів – різьблену скарбоньку для пожертв, датовану 1856 роком.
Про це пише “Галка” з посиланням на сторінку музею.
На Гуцульщині таку скриньку для пожертв називали скарбонькою. Під час богослужінь парафіяни клали монети у спеціальний отвір.
Скринька відкривається незвичним способом: кришка відсувається вбік, рухаючись пазами. Для цього потрібно потягнути за фігурну ручку. Автор виробу невідомий, однак на ручці кришки вирізьблено рік створення – 1856.
До музейної колекції експонат надійшов із села Смодна Косівського району.

Декор скарбоньки складається з різьблених елементів у формі зубців, ромбів та трикутників. Декоративного ефекту надає тонування червоною, зеленою та синьою фарбами.
Експонат “переселиться” до сучасної дизайнерської вітрини і доповнить експозицію Інтерактивного залу історії художньої обробки дерева на Гуцульщині в нашому музеї.
Простір буде створений в рамках Проєкту під назвою “Інтерактивний музей Гуцульщини – популяризація традицій художньої обробки дерева шляхом модернізації частини експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини”. Проєкт підготовлено за підтримки Український культурний фонд та Благодійного Фонд “МХП-Громаді” в межах конкурсної програми “Культура. Регіони”.
