
Калуська міська влада перегляне правила компенсацій на надгробки після скандалу через відмову родині військовослужбовця, який не похований на Алеї Слави.
Донька військовослужбовця повідомила, що батько мав 20 бойових місяців у повномасштабній війні та півтора року служби в АТО. За її словами, їм відмовили у компенсації через те, що боєць не був похований на Алеї Слави. Родина не отримала жодної допомоги.
“Героями вважають лише тих, хто загинув від кулі ворога. А от ті, хто помер від наслідків війни — як-от мій тато — або повернувся з неї понівеченим, на жаль, залишаються «невидимими», — написала донька полеглого військового.


У відповідь міський голова Калуша Андрій Найда вибачився перед родиною та заявив, що кожен Герой заслуговує на гідне вшанування, незалежно від місця поховання чи обставин смерті.
“Треба сказати, що згідно з нашим Порядком, допомога для спорудження надгробка поширюється не лише для родин Героїв, похованих на Алеї Слави, а й родин, близькі яких спочивають в інших місцях, зокрема, на сільських кладовищах. І таких випадків багато. Водночас цим Порядком передбачено, що підставою для надання компенсації має бути смерть пов’язана із захистом Батьківщини або виконанням обов’язків військової служби.
Проте, я цілком підтримую те, щоб УСІ родини загиблих (померлих) учасників бойових дій отримували компенсацію на спорудження надгробків”, — йдеться у зверненні міського голови.
За словами Найди, це питання буде розглянуте на найближчому засіданні координаційної ради за участю ветеранів, родин полеглих, зниклих безвісти та полонених. За підсумками обговорення можуть бути напрацьовані зміни до Порядку надання допомоги.
Міський голова також пообіцяв перевірити дії працівників соцзахисту, які, за словами родини, дозволили собі некоректні висловлювання.
Читайте також: