У 2005-ому році український народ вчинив помилку, а українська політична влада – злочин, – Тарас Возняк
23 Чер, 2015 11:55
В Івано-Франківську 23 червня презентували дайджест «Україна 2015 – завдання нової країни» часопису «Ї». У ньому зроблено спробу ревізії того, як бачилася країна напередодні Майдану та як зараз сформульовано завдання політичному класу.
У часописі зібрані візії та аналітика різноманітних середовищ щодо того, як потрібно будувати нову країну. Наприклад, Несторівської групи, Третьої республіки, дослідників Валерія Пекаря, Сергія Дацюка та інших.
З допомогою цього альманаху, як зазначив його редактор Тарас Возняк, зроблено спробу нагадати людям, яку країну ми хотіли будувати ще півтора року тому, і чи будуємо її зараз. В альманасі автори виражають засторогу тому, щоб не допустити помилок 2005 року.
“У 2005-ому році український народ вчинив помилку, а українська політична влада – злочин, – сказав Тарас Возняк, – На моє глибоке переконання, початок теперішньої війни був у 2005 році, коли український політичний клас зайнявся своїми справами, як правило не дуже приємними. Більше того, у ньому склався розкол”.
Іншим з винуватців теперішньої війни, на думку Возняка, є народ, який здійснивши Майдан, перестав контролювати політичний клас та не пропонував йому своїх візій.
“Якщо ми знову полишимо урядовців, то отримаємо той самий результат, відновляться, якщо ще не відновилися, старі корупційні схеми”, – додав Тарас Возняк.
Новий дайджест «Україна 2015 – завдання нової країни» спочатку презентували південно-східних містах. На думку авторів проекту, такі міста, як Одеса, Харків, Дніпропетровськ, є особливо важливими для вирішення долі країни.
«Їхнє самовизначення відіграє вирішальну роль у краху проекту “Новоросія”», – зауважив Тарас Стецьків, політик, громадський діяч.
За його словами, війна в країні не може бути виправданням тому, що 15 місяців уряд не здійснює кардинальних реформ. Брак політичної волі розпочати реформи – це головна проблема України, крім війни.
“Наша країна може втратити ще один шанс, якщо українська еліта не розпочне реформи. Ми не виграємо протистояння з Росією, якщо не буде реформ. Якщо українці не побачать позитивних змін у своїй країні, то їхня мотивація боротися буде падати”, – вважає Стецьків.
Крім самої презентації журналу, автори у різних містах спілкуються з громадськими активістами, науковцями та політиками. Так, в Івано-Франківську відбудеться дискусія щодо бачення майбутнього України та необхідності створення якісно нових політичних партій.