Щоб попередити холеру та запобігти зараженню, слід пам’ятати, що купатися необхідно тільки на спеціально відведених, облаштованих туалетами водоймах. Потрібно дотримуватися правил особистої гігієни. Не вживати в їжу немиті овочі та фрукти. А також не допускати проникнення мух до приміщень, де готуються та зберігаються продукти харчування.
Про це інформує прес-служба Івано-Франківського міськрайонного управління Держсанепідслужби з посиланням на лікаря-епідеміолога І.М. Хом׳яка.
Повідомляють, що епідемічна ситуація з холери в Івано-Франківську та Тлумацькому районі залишається благополучною протягом багатьох років. За 2014 та поточний період 2015 років серед населення міста та району не було зареєстровано випадків (підозри) захворювання людей на холеру.
Холера (від chole — жовч і rheo — течу) — антропонозне інфекційне захворювання, викликане холерними вібріонами, що проникають через рот у травний тракт здорової, сприйнятливої людини, супроводжуване зневодненням організму.
Збудники холери потрапляють в організм людини разом з забрудненою водою, продуктами харчування. Інфікуюча доза збудників коливається від 10 до 100 та більше мільярдів мікробних клітин.
Холерні вібріони продукують декілька токсичних субстанцій. Але в розвитку хвороби основну роль відіграє екзотоксин (холероген). Він призводить до розвитку діареї, порушення кислотно-лужного стану (КЛС) і функцій життєво важливих органів. Розвивається гостре зневоднення, яке є ведучою ланкою в розвитку холери.
Інкубаційний період триває від декількох годин до 5 діб. Захворювання починається гостро з проносу, який частіше розвивається вночі або вранці.
Профілактика холери зводиться до санітарної охорони кордонів України від завезення холери з інших країн, встановлення карантину, госпіталізації всіх хворих до холерних госпіталів, ізоляції підозрілих бацилоносіїв і контактних осіб до провізорних госпіталів.
Також – санітарного контролю за очищенням і водопостачанням населених місць, проведення дезінфекційних заходів, посилення гігієнічного нагляду за харчовими продуктами, диспансеризації осіб, які перехворіли на холеру, боротьбу з мухами.
Дуже важливу роль у профілактиці холери відіграє ретельне виконання всім населенням вимог особистої гігієни.
Вакцинація проти холери рекомендується особам з підвищеним ризиком до даної хвороби (в першу чергу медичним працівникам та робітникам служб надзвичайних ситуацій), особливо у разі виїзду до Індії, Бангладеш, які є традиційними ендемічними вогнищами хвороби.