Звичайно, вирушивши в подорож в якусь країну ми хочемо подивитися якомога більше та якомога більше сфотографувати. І, ясна річ, ми бігаємо від однієї пам’ятки до іншої, тягаючи за собою карту, фотоапарат, сумку, пакети з сувенірами і т.д. Одразу видно – турист.
Часто вашим статусом туриста активно користуються таксисти, кишенькові злодії і шахраї. А щоб привести з відпочинку тільки хороші враження ми й обрали кілька простих, але важливих порад.
1. Замініть паперові карти та путівники на електронні
Кращим знаком для шахрая буде людина, яка розгублено водить пальцем по паперовій карті. Особливо спостережливі й спритні мешканці азіатських країн, де до такого туристу оперативно прийде «на допомогу» місцевий житель. В результаті замість запланованого огляду пам’ятки, ви можете відправитися на екскурсію по сувенірним магазинам і ювелірним майстерням, які платять таким «помічникам» за кожного приведеного клієнта. На щастя, сьогодні паперову карту можна легко замінити електронною. Існує маса додатків для смартфонів з наборами докладних карт, можливістю прокладати маршрути і визначати своє місце розташування. А вивчаючи щось у своєму телефоні ви абсолютно не викличете підозр і не звернете на себе уваги, можливо ви просто читаєте електронну книгу, дивитеся фільм або просто граєте.
2. Забудьте про сумку на поясі
Здавалося б, цей атрибут в нашому столітті мав застаріти, але ні. Багато наших туристів за старою звичкою вважають, що на відпочинок без сумки на поясі відправлятися ну ніяк не можна. Але забути про неї раз і на завжди варто не тільки тому, що ви схожі на продавця з ринку 90-х років. А тому, що ця річ нібито говорить кожному зустрічному: “тут всі мої гроші”. Щоб уникнути неприємних ситуацій, зберігайте документи окремо. А готівкові гроші краще розділити на кілька частин і сховати їх у найглибші кишені сумки або рюкзака. А невеликі суми можете покласти в кишені свого одягу, але тільки в жодному разі не задні.
3. Вивчіть кілька фраз на місцевій мові
Дуже добре, якщо ви знаєте англійську мову, адже вона є міжнародною та її хоч трохи, але розуміють навіть у найвіддаленіших куточках світу. Тим не менш, кілька простих фраз на місцевій мові можуть істотно полегшити вам життя в подорожі. Наприклад, хто відпочивав у Турції підтвердить, що торговець охочіше зробить знижку, якщо привітати його на його рідній мові, а вуличний приставала швидше відв’яжеться, якщо на цій же мові попросити його залишити вас у спокої або пригрозити поліцією. А для того, щоб вивчити слова вітання, прощання й подяки вам не знадобиться багато часу. Вивчити пару фраз з розмовника ви можете й під час перельоту.
4. Не витріщайтесь
Це порада не стільки з розряду безпеки, як більше з етики. Як би не вразила вас Пізанська вежа, повний пляж людей, що загоряють топлес або чоловік у зеленій перуці, в жодному разі не показуйте пальцем і не хапайтеся судорожно за свою камеру. Така ваша поведінка не стільки видасть в вас туриста, як скоріш невихованого дикуна.
5. Не поспішайте надягати футболку “I love New York”
Знову ж, крім зізнання в любові місту вашої мрії, такий напис ще й перекладається, як “Я турист і щойно відвідав сувенірну крамницю!”. Такі сувеніри служать сигналом для шахраїв і заповзятих продавців, які всіма можливими способами намагатимуться на вас нажитися.
6. Вивчіть як виглядають місцеві гроші
Поцікавтеся заздалегідь, як виглядає валюта країни, в яку ви їдете. Тоді ви не тільки убезпечите себе від можливості бути обрахованим будь-яким торговцем, що помітив ваше замішання при спробі розплатитися, але й позбавите місцевих жителів необхідності стояти в черзі, поки ви нестерпно перераховуєте незнайомі монети. Особливо уважно поставтеся до цього питання, якщо плануєте вирушити в одну з країн Близького Сходу. Там на купюрах ви не зустрінете звичних для нас цифр, тільки арабські. І справжні арабські, а не ті, які прийнято вважати такими у нас.
Ну от і всі основні рекомендації для тих, хто не хоче виглядати білою вороною в очах місцевого населення. Приймаючи їх до уваги під час своєї подорожі, ви не тільки убезпечите себе, а й отримаєте максимум задоволення від спілкування з новою країною та її культурою.
Перегляньте також інші корисні поради від “Галки”:
10 відмінних порад для тих, у кого є дача
Літні лайфхаки, необхідні кожному (ФОТО)
В які країни Європи українцям легше отримати візу