Названо найбільших прогульників у міській та обласній радах (ІНФОГРАФІКА)
07 Лип, 2015 14:26
Громадський рух «Чесно» 7 липня на прес-конференції оприлюднив дані дослідження роботи депутатів Івано-Франківської обласної та міської рад з 2010 року до березня 2015-ого. З’ясовано, які народні обранці пропустили більше половини сесій, депутатських комісій та не подавали депутатських запитів.
«Вирішили йти на місця й добиватися того, щоб депутати відстоювали інтереси громади, а не свої, відвідували засідання, комісії, подавали запити», – сказав Віталій Світлик, координатор ЧЕСНО в Івано-Франківській області.
Він зазначив, що згідно Ст.37 Закону “Про статус місцевого депутата” існує норма: якщо депутат пропустив 50% пленарних засідань ради або засідань постійної комісії протягом року, то він має бути позбавлений повноважень. Не менш важливим є подання депутатських запитів.
«Якщо депутат не ходив на комісію, він не знає, що чекає на громаду. Він потім дивується, чому в нас озеро забудовують, чому немає доступу до рекреаційної зони», – сказав Андрій Круглашов, координатор Громадського руху ЧЕСНО в Україні.
В Івано-Франківській міській раді є 39,6% кандидатів на відкликання за підсумком відвідування комісій, 27,5% – за прогулами засідань ради в один або за кілька років та 45% тих, які не написали жодного запиту.
З депутатів обласної ради 24,5% не написали жодного запиту, а 40% мають бути відкликаними за пропускання сесій.
Згідно із звітом “Чесно”, у міській раді найбільшими прогульниками є І. Дутка, І. Прокопів, В. Сарабін, Т. Бережанський. Вони пропустили 100% засідань. Більше половини засідань пропустили 11 міських депутатів.
100% засідань обласної ради пропустили Сендерський, Келестин, Вишиванюк, Яремчук, Вівчарик, Магійчук. 31 обласний депутат пропустив більше 50% засідань.
Читайте також: Обласні депутати не змогли відкликати колег-прогульників, бо половини обранців не було в залі
Серед обласних депутатів-нероб є такі, які потрапили до Києва. Приміром, Олександр Шевченко, який пропустив більше половини засідань обласної ради за рік, до того, як став депутатом Верховної Ради. Також Олександр Шевченко, Олександр Сич, Володимир Купчак та Володимир Шкварилюк в один з років не написали жодного запиту до того, як вибули з обласної ради.
Представники руху “Чесно” зверталися до депутатів за поясненнями, чому вони пропускали засідання та комісії.
Декотрі обранці пояснювали свої прогули участю у подіях Революції гідності. Як зауважив Віталій Світлик, Майдан тривав у грудні 2013-ого і два місяці 2014-ого року, тоді як дані про роботу бралися за весь час каденції. «Ці три місяці не заважали депутатам відвідувати сесію і комісії», – зазначив Світлик.
Декотрі депутати виправдовують свою відсутність на комісіях тим, що працюють у Києві, і про засідання комісій їх повідомляють за один день, тож вони не втигають добиратися. Це, як вважають громадські активісти, є підставою внести зміни до організації роботи в місцевих радах.
Як зауважив на прес-конференції працівник міської ради Станіслав Козлов, дані про відвідуваність в інфографіці взяті, відповідно до протоколів засідань, реєстрації. Вони можуть не збігатися з реальною картиною, адже депутати могли не реєструватися, але відвідувати засідання.
На думку активістів “Чесно”, смислу відкликати цих депутатів перед новими місцевими виборами, які відбудуться восени, немає. Але ця інфографіка буде розповсюджуватися серед виборців, щоб вони більш зважено визначалися, за кого голосувати.
Андрій Круглашов радить кожному виборцю поставити до депутатів питання: «Якщо ви не ходили на сесії, на комісії, то може вам і не варто йти на вибори?». Майбутні депутати повинні знати, що за ними буде пильний нагляд.