У Франківську досліджуватимуть, куди йдуть гроші з міського бюджету
22 Лип, 2015 12:23
В Івано-Франкіську 22 липня відбулася презентація кампанії «За прозорий міський бюджет!». Основна мета ініціативи – громада міста має впливати на бюджет та контролювати його розподіл.
Як зауважив керівник проекту Віталій Світлик, ця ініціатива є всеукраїнською і поєднує 15 міст.
Кампанія передбачає дослідження міських бюджетів за трьома показниками. Перший – прозорість, тобто рівень відкритості й доступності. Участь – чи долучають населення до бюджетного процесу. Доброчесність відносно бюджетної політики – наскільки міська рада реагує на бюджетні скандали і скарги.
За словами керівника проекту, вся інформація про розподіл бюджетних коштів має бути відкритою, щоб кожен громадянин міг побачити, куди йдуть сплачені ним податки.
“Бажано, щоб ця інформація містилася на сайті міської ради. Щоб він був відкритий та читабельний”, – зазначив Віталій Світлик.
Кампанію “За прозорий бюджет в Івано-Франківську” реалізовує Центр політичних студій та аналітики та Інститут політичної освіти.
Також у рамках кампанії проведуть навчання для журналістів та громадських активістів з моніторингу розподілу бюджетних коштів.
За словами Віталія Світлика, організатори проекту дослідили роботу КП “Сервіс Авто”. Згідно з підрахунками, у підприємства є 563 паркомісця, що працюють по 10 робочих годин на день, вартість парковки – 3 гривні за годину, тож навіть при завантаженості 80% “Сервіс-Авто” має збирати 13 500 гривень на день. На рік понад 4 мільйони.
За звітом, який отримали організатори проекту з “Сервіс Авто”, збитки підприємства за рік становлять 944 тисячі. Тобто бюджет недоотримує приблизно 3 мільйони гривень.
“Хочеться наголосити, щоб міська рада вже нарешті прийняла рішення про придбання паркоматів. Готівкові гроші легше привласнити, тому немає зацікавленості у тому, щоб встановити паркомати. Гроші франківців обкрадаються, а потім підприємство отримує гроші з бюджету”, – сказав Віталій Світлик.
Крім того, кампанія “За прозорий бюджет” включає підготовку пропозицій для органів влади, лобіювання певних проектів рішень, що мають змінити практику розподілу бюджетних коштів.
Експерти проекту добиватимуться того, щоб у міській раді ухвалили бюджетний регламент, який зробить бюджетний процес простішим, доступнішим та відкритішим для жителів міста.