Який штраф прикарпатцям доведеться сплатити за вилов червонокнижної риби, розповіла рибохорона
24 Лип, 2015 10:17
За вилов риби, що занесена до Червоної книги доведеться заплатити штраф від 340 до 510. Крім того, відшкодування збитків – до 48 тисяч гривень, залежно від виду риби.
Види риб, занесені до Червоної книги України, заборонено ловити Правилами любительського і спортивного рибальства, Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища”, повідомляє Івано-Франківська рибохорона.
Незаконний вилов “червонокнижних” видів підпадає під ст. 90 КУпАП, якою встановлено розмір штрафу на порушників правил рибальства: від 340 грн. до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого.
Крім сплати штрафу, порушники правил рибальства повинні відшкодувати завдані збитки за таксами. Постановою КМУ № 1030 від 07.11.2012 встановлено розмір таких такс (в розрахунку за кожний екземпляр “червонокнижної” риби, незалежно від її розміру).
Ось такси на “червонокнижні” види іхтіофауни Івано-Франківської області:
48 000 грн. – стерлядь прісноводна;
14 000 грн. – лосось дунайський (головатиця), харіус європейський;
10 000 грн. – вирезуб причорноморський;
660 грн. – бистрянка російська;
348 грн. – йорж смугастий;
330 грн. – білоперий пічкур дністровський, карась золотий (звичайний), марена дунайсько-
дністровська, марена звичайна, минь річковий (рос. “налим”), ялець звичайний (рос. “елец”);
246 грн. – чоп великий (звичайний), чоп малий;
165 грн. – йорж носар;
74 грн. – мінога українська.
Читайте також: У соцмережах оголосили в розшук чоловіків, які ловили рибу електровудкою на Дністрі
Звичайно, в будь-якого рибалки може клюнути заборонена для вилову (в т.ч. “червонокнижна”) риба. Але у цьому випадку слід обережно зняти рибу з гачка (докладаючи всіх зусиль аби якнайменше травмувати рибу як самим гачком, так і утримуючи її в руках) та одразу ж відпустити її у водойму з тим, щоб зберегти їй життя. Коли звільнити рибу від гачка важко без нанесення їй важких травм, то слід просто відрізати гачок і відпустити рибу.