Аби розвіяти міфи: у Франківську презентували збірку творів Степана Бандери (ФОТО)

Автор: Турій Роман

04 Feb, 2021 17:58

Поділитись публікацією
Аби розвіяти міфи: у Франківську презентували збірку творів Степана Бандери (ФОТО)

Четвертого лютого в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка відбудеться презентація книги Степана Бандери “Перспективи Української Революції”.

Читайте також: У Франківську відреставрували ікону, яка належала батьку Степана Бандери (ФОТОФАКТ)

Це – збірник творів лідера ОУН, який має на меті розвіяти міфи про погляди і постать Бандери. Адже невідомість про цю особу викривляє інформацію про ввесь національних рух ХХ століття, кажуть упорядники книги.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич розповів, що й донині Бандері приписують чимало думок і дій, які він насправді не висловлював і не чинив, пише “Галка”.  

“Думаю, що нині в суспільстві домінують міфи про Бандери. З лівого і з правого боків. Совецька пропаганда все робила для того, аби очорнити лідера національно-визвольної боротьби. І в цьому зацікавлені Польща та інші. В цьому ж дусі виступає ліберальна пропаганда. Але Бандера міфологізований також з правого боку. Йому несвідомо приписують те, до чого він стосунку не мав. Я мав честь написати до цієї книги передмову, і про це написав. До прикладу, то що Бандера виступав за тоталізаризацію української влади. Неправда. Спершу йшлося про роботу в умовах війни, з подальшою лібералізацією. Бандері приписують що він виступав за тоталітарну владу в ОУН – всередині точилися дискусії. Хибно вважати, що в бандерівському режимі людина не цінувалася як особистість. І Бандера і національний рух пропагували принцип адекватності до національних меншин, а не з точки зору шовінізму”, – сказав Сич.