У Франківську поновлюють боротьбу з незаконними і жахливими вивісками
09 Жов, 2019 10:08
Вже не перший рік в Івано-Франківську триває боротьба із незаконною рекламою. Вивіски магазинів, біг-борди, сіті-лайти не лише дисонують на фоні історичних пам’яток, архітектурної спадщини міста, але й створюють “візуальний шум”, який заважає жителям і гостям міста. І якщо у центрі міста боротьба за “оголені” барельєфи триває, то на дальніх вулицях цей хаос сприймається як норма.
Читайте також: Франківці збирають кошти на бойовий дрон для бригади на передовій. Потрібна допомога (РЕКВІЗИТИ)
Саме тому управління комунальної політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою почало співпрацю у новому форматі з департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської міськради. Аби разом боротись з незаконною чи “токсичною” рекламою.
Про це начальник управління комунальної політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою (Муніципальної інспекції з благоустрою, – прим. “Галки”) Мирослав Федорків повідомив 8 жовтня під час оперативної наради у міського голови. У коментарі “Галці” він розповів, що співпраця з департаментом архітектури суттєво полегшує роботу в боротьбі з незаконними вивісками, та пояснив як це працює.
“Працівники управління архітектури проходять вулицями, маючи перелік документів на вивіски і рекламу, яка погоджена ними, яка розглядалась на комісії. Якщо власники мають дозвіл на рекламу або паспорт вивіски – то таку рекламу залишають, з нею все гаразд. А де є “незаконна” реклама – працівники управління архітектури фотографують її і скидають нам. Дають листом таку “пачку” вивісок. До прикладу вони вже проходили по Грушевського, Петлюри, Довженка, Коновальця, Чорновола і оперативно передали нам лист з фотографіями. Після цього до роботи приступають наші інспектори. Не гаючи часу на те, щоб з’ясовувати наявність дозволів, бо точно знають, на які рекламні вивіски немає документів. І можуть одразу проводити усну роботу з власниками. Вже не потрібно надсилати запит “Є, чи немає” відповідних документів, не потрібно заходити у заклади, де кажуть “Ой, в нас десь були документи, ми пошукаємо, завтра дамо”. Це дуже економить час”, – пояснює Мирослав Федорків.
-Чи маєте право штрафувати власників “незаконної” реклами?
-Якщо немає дозволу на рекламу, то наші працівники спершу проводять усну роботу, аби власник добровільно демонтував рекламу, або ж пишуть припис (вимогу на демонтаж) і вішають його двері, а якщо там ситуація така, що припис не виконується – складають протокол. Протокол тягне за собою розгляд питання на адміністративній комісії і цілком імовірне накладення штрафу на людей, які є власниками вивіски і реклами. Проте, якщо власника з’ясувати не вдається, то департамент демонтовує вивіску сам.
– Яка кінцева мета таких рейдів?
-Нашою метою є наступний етап очистки міста від “візуального шуму”. Ми домовились, що тепер і управління комунальної політики департаменту ЖКПБ і депатрамент архітектури – що ми стараємося обмежити встановлення реклами, і разом з тим боремося зі старими рекламними вивісками, особливо незаконними. В першу чергу будемо демонтовувати незаконні, тобто несанкціоновано встановлені банери, борди, щити.
-На оперативній нараді ви говорили про кінотеатр “Люмєр” і ряд будівель, яким “не пасує” пластик, чи реально їх очистити?
-Так, звичайно. Це реально і потрібно, на мій погляд це дійсно розкішний будинок, фасад досить перспективний, але він переобтяжений пластиковою рекламою, яка не пасує архітектурі будівлі. Це не лише моя думка, так вважають і колеги з управління архітектури, адже там є фахівці.
Хочеться зробити так, щоб ті старі вулиці в центрі міста були такими, щоб коли почнуть знімати якийсь теоретичний фільм про Станіславів міжвоєнного періоду, аби його можна було там знімати. Щоб вулиця була в первісному вигляді, (звісно допускаються невеличні написи, вивіски). Хочемо, аби вулиці були в спокійних тонах, без зайвого пластику. Треба поважати наше місто.
-Які наразі є особливо проблемні вулиці?
-Ділянка на вулиці Грушевського – від магазину “Маркер” і до “Білого дому” вона досить така багата на красиві архітектурні будівлі. Вони справді особливі, це не просто там типове бароко, там і класицизм й інші стилі. Треба це берегти. Ще проблемна вулиця Січових Стрільців, ми хочемо взятись за неї одразу після вулиці Грушевського. Також важливо перевірити вулиці Лесі Українки й Міцкевича, адже хочемо дотягнути цю вулицю до стану “вітрини”, еталону. Хотілось би ще очистити її більше від реклами й відновити фасади, але це робота вже наступного року для управління архітектури. Також вже описали вулицю Курбаса – там були великі вивіски, вулиця Мельничука, Крушельницької, Шеремети. У центрі міста довдиться постійно робити такі рейди, адже там часто з’являється щось нове. Головною буде вулиця Січових Стрільців, Франка, Лепкого – по тих вулицях багато реклами. До речі, вулиці, які трішки далі від центру, сприймаються людьми нормально, тобто “якщо тут такий хаос, то це – норма”, але так немає бути.
Розмовляла Єва Жасминова
Фото з мережі