Аби згуртувати громадян в ОТГ Франківщини запроваджують “Бюджети участі”

Автор: Застава Максим

28 Лип, 2018 21:49

Аби згуртувати громадян в ОТГ Франківщини запроваджують “Бюджети участі”

Бюджет участі, або громадський бюджет, розпочали впроваджувати в об’єднаних громадах Івано-Франківщини.

Читайте також: Франківець Євген Баран - серед нагороджених міжнародною медаллю Олександра Довженка

Якщо в обласному центрі та містах обласного значення цей інструмент використовують вже кілька років, то громади, особливо сільські та селищні, лише розпочинають користуватись цим визнаним в усьому світі інструментом активізації мешканців і мотивуванні їх брати участь у житті громади.

Бюджет участі допоможе згуртувати громаду та подолати пасивність мешканців, забезпечивши їх участь у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування, наголошують експерти. Печеніжинська, Старобогородчанська та Білоберізька об’єднані громади вже розпочали його впроваджувати.

У Старобогородчанській громаді цього року вперше провели голосування за проекти, розповідає заступник голови громади Юрій Іванишин. З 10 поданих на конкурс було обрано 5 проектів-переможців, які отримають по 20 тисяч гривень. Серед них – облаштування трьох зупинок громадського транспорту в селах, облаштування сміттєвих контейнерів на цвинтарі та облаштування спортивно-ігрового майданчика. Зараз триває реалізація цих проектів.

Голосування за проекти у Старобогородчанській громаді проводили і через електронну платформу, і в паперовому вигляді. Завдяки цьому проголосували майже 1800 мешканців громади.

“Боротьба між селами за перемогу була не на жарт. До останньої хвилини ми слідкували за кількістю голосів і не знали, хто виграє. Щоб залучити якомога більше жителів, значну роль відіграли старости, які буквально ходили по хатах і доносили інформацію до жителів, збирали дані для голосування. Для старост це була власне можливість активізувати громаду і щось зробити для свого села”, – ділиться Юрій Іванишин.

У Печеніжинській громаді бюджет участі вперше запустили також цього року. На конкурс було подано 13 проектів, голосування за які завершилось 15 червня. 10 переможців отримають з бюджету громади по 10 тисяч гривень. Голосування тут проводили виключно у паперовому вигляді із зазначенням паспортних даних, незважаючи на що три проекти-лідери перегонів отримали від 545 до 400 голосів.

Наступного року у Печеніжинській громаді планують при голосуванні використовувати і електронну платформу. А цього року, щоб залучити якомога більше людей та дати рівні можливості невеликим селам, у бланку для голосування обов’язково було обрати, окрім проекту з свого села, ще й два проекти з інших сіл. Серед переможців – проекти з облаштування спортивних та ігрових майданчиків у селах Сопів та Княждвір, встановлення адресних табличок у с. Рунгури, облаштування спортивного скелелазного стенду в Княждвірському НВК, реконструкція стадіону в с. Марківка, створення “Літературної кав’ярні” у Печеніжинській публічній бібліотеці та інші.

Тож головної мети – активізувати мешканців – у Печеніжинській громаді досягли.

“Бюджет участі, насамперед, це інструмент, за допомогою якого в усьому світі “лікують” байдужість людей, залучають до управління місцевими справами. Це спосіб, через який кожний житель може написати проект і отримати частину бюджету громади”, – наголошує радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС Марія Баран.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...