Абітурієнти, які складали ЗНО з історії, просили підказок у спостерігачів ОПОРИ

Автор: Турій Роман

25 Jun, 2014 08:09

Поділитись публікацією
Абітурієнти, які складали ЗНО з історії, просили підказок у спостерігачів ОПОРИ

20 червня вступники складали ЗНО з історії України. З часу запровадження незалежного оцінювання знань це тестування вперше організовувалося в одну сесію, а тому у абітурієнтів зникли підстави для скарг щодо різних рівнів складності завдань. Зникла також практика попередніх років, коли учасники з’являлися на тестування день наперед, чи навпаки – приходили із запізненням на добу, спутавши дати проходження ЗНО.

Загалом зовнішнє незалежне оцінювання з предмету відбулося без значних порушень процедури з боку як учасників, так і персоналу. Традиційно зафіксовано появу вступників на пунктах тестування без належних документів (паспорта чи сертифіката), що унеможливило їхню участь у тестуванні. Такі випадки були зафіксовані на 25 пунктах тестування з 200, де перебували спостерігачі мережі ОПОРА.

Попри те, що основна сесія ЗНО виходить на фінішну пряму і абітурієнти мали б засвоїти уроки позбавлення права проходити тестування через наявність технічних засобів зв’язку, фіксації та передачі інформації – кожного разу металодетектори фіксують заборонені пристрої. Однак, під час тестування з історії України таких випадків було виявлено менше, ніж на інших предметах зі схожою кількістю учасників. Попри те, не гребують учасники  шпаргалками та можливістю списати один в одного. Цього разу про підказку просили і в спостерігача від ОПОРИ. Так, у м. Южноукраїнськ Миколаївської області у середній загальноосвітній школі №4 учасник намагався одержати допомогу у громадського спостерігача. Останній пояснив ситуацію надмірним хвилюванням абітурієнтів. До слова, через погане самопочуття, довелося звертатися за допомогою медичних працівників учасникам у Миколаєві та Києві, у Харкові – після завершення ЗНО викликали карету швидкої допомоги через підозру на отруєння.