Аби класти бруківку під час війни мерія Франківська капітальний ремонт двору тепер називає поточним, – фактчек

Автор: Вадим Войтик

01 Sep, 2022 13:45

Поділитись публікацією
Аби класти бруківку під час війни мерія Франківська капітальний ремонт двору тепер називає поточним, – фактчек

За два тижні до 24 лютого Департамент благоустрою Івано-Франківської міської ради оприлюднив перелік дворів, запланованих до капремонту на 2022 рік. Згодом всім здалося, що перелік вже не актуальний, а оголошені тендери довелося скасувати. 

Втім, літом попри війну почали з’являтися повідомлення від мера і профільних департаментів про нові об’єкти благоустрою. Зокрема – і деякі з запланованих дворів.

“Галка” розібралася, як це Марцінківу вдалося. 

Двір на Незалежності, 36-38

11 серпня Департамент благоустрою повідомив: “Проводимо ремонтні роботи в дворі на вул. Незалежності, 36, 36А,38. Замість ям та бездоріжжя скоро тут буде зручний проїзд”.

“В цей непростий час знайшли можливість зробити двір”, – прокоментував ремонт у своєму youtube-віснику міський голова Руслан Марцінків. 

“Навіть в умовах воєнного стану нам вдається здійснювати впорядкувальні роботи”, – похвалився мер в іншому інтерв’ю.

Молодець мер, а що не так?

Через війну уряд зробив секвестр бюджету і відмовився від всіх капітальних видатків.

“Станом на сьогодні ми фактично зробили секвестр бюджету і відмовились від всіх капітальних видатків. Ми можемо лише ремонтувати пошкоджені речі, але нічого зараз не будуємо. Не робимо ніяких капітальних закупок. Зупинили абсолютно все, що стосується капітальних видатків”, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Про плани мерії, якими через війну довелося пожертвувати розказав заступник міського голови Михайло Смушак. 

“На цей рік ми планували зробити дуже багато капітальних ремонтів як у місті, так і в селах громади. У попередні роки ми більше робили акцент на прибудинкових територіях, але було розуміння в міського голови і у всіх причетних до ремонту вулиць, що нам треба посилено відремонтувати вулиці.

У нас планувалася низка капремонтів міських вулиць. Ми мали закінчити Бельведерську, Ленкавського, бульвари, бо там немає верхнього шару. Ми хотіли повністю переасфальтувати вулиці Довженка, Чорновола, Петлюри та ще багато об’єктів, які були заплановані на цей рік у кожному селі громади. Цими капремонтами нам довелося пожертвувати, тому що під час війни відповідними нормативними документами заборонено здійснювати капітальні видатки. Тому сьогодні все, що ми робимо в місті, а ми стараємося найкритичніші проблеми вирішувати, вдається охопити поточними ремонтами.”

Насправді, як вже писала “Галка”, капремонт вулиць в Івано-Франківську припинився задовго до початку повномасштабного вторгнення Росії виключно через фінансові труднощі мерії, через помилки з бюджетним плануванням, які спричиняли все нові і нові борги.

Як тоді Марцінків зумів відновити ремонти дворів?

Все просто: капітальні ремонти перейменували на поточні. 

16 лютого 2022 року на сайті публічних закупівель Prozorro було оприлюднено тендер на капітальний ремонт міжбудинкового проїзду біля буд. № 36, 36А, 38 на вул. Незалежності в м. Івано-Франківську.

Роботи передбачали демонтаж існуючого покриття, встановлення 257 бордюрів, укладання 1200 кв.м фігурних елементів мощення і так далі. Загальна очікувана вартість такого капремонту до війни становила 1 184 515 грн. 

20 липня 2022 року той самий департамент оприлюднив тендер на послуги з благоустрою прибудинкових територій біля будинків № 36,36 А,38 на вул. Незалежності в м. Івано-Франківську (поточний ремонт).

За його умовами у дворі слід буде демонтувати існуюче покриття, встановити 257 бордюрів, викласти 1200 кв.м фігурних елементів мощення та виконати інші супутні роботи. 

Вже 29 липня договір на виконання робіт було укладено. Ремонт цього ж двору став вартувати 1 270 600 грн. Виконавцем без тендеру було обрано ТОВ “Норт-Будінвест” з села Братківці, яке раніше займалося переважно будівельними роботами у сільській місцевості. 

Можливо це єдиний такий випадок?

Ні, не єдиний. Автори схеми вже оприлюднили цілий перелік робіт з благоустрою дворів, перейменованих з капітальних на поточні. Зокрема по вул. Симоненка, 6, вул. Миколайчука, 16-18, вул. Миколайчука, 20, вул. Дністровській, 63-65, вул. Береговій, 34 і так далі.  

До речі, двір по вул. Береговій теж ремонтуватиме ТОВ “Норт-Будінвест”.

Наразі оприлюднено договори на “поточний” ремонт десяти дворів на загальну суму біля 14 млн. грн. 

Читайте також: У Франківську зачинене одне з найбільших укриттів. Влада каже, що його понищили безхатьки