Адміністрація Порошенка переходить на електронний документообіг

Автор: Вадим Войтик

20 Aug, 2014 21:24

Поділитись публікацією
Адміністрація Порошенка переходить на електронний документообіг

В Адміністрації Президента України вже розпочато роботу з переходу на електронний документообіг, повідомив заступник голови АПУ Дмитро Шимків.

«Припиняємо паперовий документообіг та переходимо на електронну обробку документів. Це стосується розпоряджень з питань основної діяльності, доручень керівництва АПУ, службових, доповідних записок, заявок різних структурних підрозділів, інших документів, якими обмінюються підрозділи», – сказав він, зазначивши, що паперовий документообіг скасовано розпорядженням голови АПУ від 19 серпня.

Як зазначив Д.Шимків, мова йде про перехід на активне використання електронної пошти, оскільки більшість питань можна вирішити саме за її допомогою. Зараз готується положення про принципи листування, визначення важливості листів і т.д.

Також скасовується функція контролю за виконанням доручень як така, обов’язкове візування документів. «Ці невеликі кроки починають систематизувати перехід на сучасний метод прийняття рішення, в якому немає потреби контролювати. Віднині це відповідальність і свідомість кожного працівника», – додав Д.Шимків.

Департамент контролю, реєстрації кореспонденції та відстежування виконання залишається лише в частині вхідної кореспонденції, прийому звернень громадян. «Все це прискорить процеси. Ми зможемо працювати ефективніше, а не генерувати купу паперів», – підкреслив він.

Основні процеси щодо переходу Адміністрації на нову систему роботи планується завершити до кінця серпня, а до кінця вересня – оптимізувати взаємодію за більшістю процесів між структурними підрозділами. Однак, процес налагодження і вдосконалення системи буде постійним, зважаючи на розвиток сучасних технологій.

Відносно подальших перспектив впровадження електронного документообігу, Д.Шимків зазначив, що наступним етапом має стати побудова такої системи взаємодії Адміністрації Президента з Кабінетом Міністрів. Далі – налагодження зв’язку з райдержадміністраціями.