Адвокати Бахматюка заявляють про незаконність рішення Апеляційної палати ВАКС про заочний арешт екс-власника “VAB-банку”

Автор: Єва Жасминова

31 Тра, 2020 13:26

Поділитись публікацією
Адвокати Бахматюка заявляють про незаконність рішення Апеляційної палати ВАКС про заочний арешт екс-власника “VAB-банку”

Зокрема, адвокати заявили про подвійні стандарти у роботі ВАКС.

Адвокати екс-власника «VAB Банку», власника одного з найбільших виробників аграрної продукції «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка заявляють про незаконність рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду країни про його заочний арешт , пише УНІАН.

Про це заявили адвокати Дмитро Лошаков і Тетяна Козаченко у ході прес-конференції в Києві.

«Зазначене рішення проігнорувало численні порушення процесуального права, які є у цій справі, а також суд не звернув уваги на численні обставини, які свідчать про необґрунтованість підозри (підозри Національного антикорупційного бюро ).Протягом всього судового засідання судді постійно вказували на необхідність продовження розслідування корупційного правопорушення, при цьому виправдовуючи порушення з боку органів досудового розслідування та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ми розцінюємо ці дії суду як незаконні», – заявив Лошаков. Також адвокат заявив, що на антикорупційний суд чиниться тиск з боку Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

«Зазначена справа вже давно стала для НАБУ й особисто Ситника (глави НАБУ) таким собі політичним захистом», – сказав Лошаков. Адвокат Козаченко заявила про подвійні стандарти у роботі ВАКС.

«Коли йдеться про екс-чиновників або чинних посадовців, які досі мають величезний вплив на українську політику, мають свої кадри, ВАКС обирає лояльну до них позицію. Коли йдеться про той бізнес, який робить українську продукцію, створює робочі місця, не має політичного імунітету, каналів, представництва у владі, тоді щодо нього діють саме такі методи, як тиск на бізнес, як рішення, які суперечать власній практиці ВАКС», – зазначила Козаченко.

Адвокати Бахматюка також повідомили, що будуть домагатися справедливості для свого клієнта в Європейському суді з прав людини. Як повідомляв УНІАН, 28 травня 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури й обрала екс-власникові «VAB Банку» Олегу Бахматюку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. 22 листопада 2019 року на сайті Міністерства внутрішніх справ з’явилася інформація про оголошення в розшук екс-власника «VAB Банку», власника агрохолдингу «Укрлендфармінг» Бахматюка. Але насправді його місцеперебування було відоме слідчим, й Інтерпол відмовився оголошувати Бахматюка в міжнародний розшук. Раніше, 14 листопада, детективи НАБУ повідомили Бахматюку про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого «VAB Банку» Національним банком України. Його дії кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Довідка

«Віейбі Банк» працює на ринку України з 1992 року і входив до групи великих банків за обсягом активів. Основним власником банку був власник одного з найбільших аграрних виробників України Ukrlandfarming Олег Бахматюк. Фонд гарантування вкладів після рішення НБУ про визнання банку неплатоспроможним ввів тимчасову адміністрацію в «Віейбі Банк» в листопаді 2014 року