Адвокати з Канади навчали іванофранківців, як вирішувати спори без судів

Автор: Турій Роман

10 Лис, 2014 12:45

Поділитись публікацією
Адвокати з Канади навчали іванофранківців, як вирішувати спори без судів

В Івано-Франківському міському суді стартував навчальний семінар на тему досудового примирення сторін. Його організували канадські експерти для місцевих юристів.

Читайте також: На Прикарпатті запрацював перший в Україні Комітет зв'язків судів зі ЗМІ та громадськістю

Тренінг від закордонних фахівців – це частина канадського проекту професійної підготовки суддів, який передбачає пілотне впровадження механізму досудового врегулювання спорів у судах обласного центру Прикарпаття та Одеси, повідомив голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк.

“Досудове врегулювання це, скажемо так – ефективний інструмент врегулювання соціальних, в тому числі соціальних кофліктів, зниженняпевної напруги, кофліктності, в тому числі і в цих справах. Тобто люди проходять набагато коротший судовий шлях, швидше доходять до компромісу і в такий спосіб швидше завершують розгляд справи”, – каже представник Феміди.

Вивчати різні аспекти досудового врегулювання разом із суддями вперше запросили і широке коло місцевих адвокатів. Адже саме вони, переконують канадські юристи, відіграють головну роль у примиренні ворогуючих сторін. І здатні допомогти у відновленні авторитету Феміди, до якої в учасників процуесу по його заврешенні часто виникає чимало претензій.

“Досі ця робота зосереджувалася в основному на суддях. Однак ми дуже раді, що тепер вона сфокусована на адвокатах, які є ключовими особами у процесі досудового врегулювання. Цей пілотний проект – дуже важливий для України. Якщо ми дійдемо бажаного консенсусу, то зможемо підійняти імідж суддів та українскього правосуддя в цілому”, – переконаний директор міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков.

Україно-канадський семінар в Івано-Франківську триватиме два дні. Окрім теоретичних занять, організатори обіцяють також практичні, під час яких учасники навчання розглядатимуть реальні справи.