“Аферистів – за ґрати, житло – добудувати”: потерпілі від M Group Development франківці протестували під мерією (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

23 Feb, 2022 10:54

Поділитись публікацією
“Аферистів – за ґрати, житло – добудувати”: потерпілі від M Group Development франківці протестували під мерією (ФОТО)

Вранці 23 лютого під мерію прийшли близько 150 франківців, потерпілих від будівельної компанії M Group Development.

Читайте також: Якщо будуть проблеми з водопостачанням: де у Франківську можна набрати води

Це люди, які на умовах дольової участі придбали житло в компанії, але так і не отримали своїх квартир. Потерпілі з ЖК “Престиж Таун”, “Смарагдові Вежі”, “Рівер Парк 2”, “Рівер Парк 3”, “Вайт Хаус”, “Дрім Таун”, “Європейський Сіті 4”, “Діамант Хол”, “Шевченко 2” звернулися до влади у зв’язку з ситуацією, що склалася.

“Неодноразово намагалися отримати інформацію від компанії щодо відновлення будівництва, яке було зупинене по всіх об’єктах, однак офіс закритий від грудня, а власники Іван Мельник з дружиною Оксаною переховуються”, – кажуть протестувальники, пише “Галка”.

Більшість інвесторів сплатили повну вартість квартир, а згідно чинних договорів, об’єкти нерухомості повинні були введені в експлуатацію до кінця 2021 року, а тепер через бездіяльність забудовника, потерпілим не зрозуміло, чи об’єкти будуть збудовані взагалі.

У зв’язку з цим протестувальники просять владу:

  • особисто втрутитися в ситуацію;
  • здійснити державний контроль за дотриманням виконання компанією дозвільних та реєстраційних умов у сфері містобудування та відповідність виконання цих умов на всіх об’єктах;
  • доручити Управлінню з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому здійснити перевірку ЖК “Смарагдові Вежі”;
  • перевірити законну можливість виконати компанією своїх зобов’язань перед інвесторами, згідно договорів та офіційних проєктів;
  • долучити до створеної за вашої вказівкою комісії представників від інвесторів.

Франківка Оксана придбала квартиру в ЖК “Дрім Таун”. Вона розповідає – від заявленого збудовано лише 10%, один під’їзд.

“У нас виникає питання, що далі робити, і як нам бути. Ці гроші нам ніхто не подарував, ми не виграли їх в лотерею. Ми купили квартиру в кінці 2020 року за 27 тисяч доларів, і її обіцяли здати через рік. Влада прекрасно на корпоративах і гулянках співпрацювала з M Group Development. Всередині того року ми забили на сполох, бо бачили, що нічого не відбувається, а створюється тільки видимість роботи. Ми зверталися і в міськраду, і в офіс дзвонили. Ніхто нічого не знає. У нас комплекс на вулиці Бандери, він практично в центрі, як можна нічого про це не знати?”, – каже пані Оксана.

Міський голова Руслан Марцінків каже, що домовилися з мешканцями по кожному будинку зробити ініціативну групу:

“Ми спробуємо по кожному об’єкту знайти якусь можливість. Деякі об’єкти знаю, що викупили, деякі на стадії завершення. В останньому варіанті треба об’єднуватися, очевидно, мешканцям, аби добудовувати самим комунікації. По деяких будинках орендарі виявляють бажання добудовувати комплекси своїми силами. Будемо комунікувати. Прошу Вікторію Юріївну (заступницю мера, – ред.) дуже прискіпливо до цього поставитися. Близько пів тисячі сімей мають загрозу не отримати житло Також повідомляю, що стосовно цієї ситуації відкриті вже кримінальні провадження”.