Агроном – це чоловіча професія, але жінка справляється з нею краще: як 25-річна головна агрономка підприємства Тетяна Пельчарська руйнує стереотипи про свою професію (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

31 Лип, 2024 19:01

Поділитись публікацією
Агроном – це чоловіча професія, але жінка справляється з нею краще: як 25-річна головна агрономка підприємства Тетяна Пельчарська руйнує стереотипи про свою професію (ФОТО)

Тетяна Пельчарська працює головною агрономкою на філії “Перспектив” Західного Хабу МХП. Ця професія вважається переважно чоловічою, проте 25-річна спеціалістка руйнує цей стереотип, згуртувавши довкола себе колектив та досягаючи з ним амбітних цілей.

Агроном – це творча професія

Тетяна Пельчарська навчалася у Львівському національному аграрному університеті, а карʼєрний шлях почала в 19 років у компанії, яка займалася вирощуванням садів. Пропрацювавши рік, зрозуміла, що садівництво це не те, до чого лежить душа:

“Агроном – це більш творча професія, де ти працюєш з різними культурами, новими технологіями, багато спілкуєшся з людьми, багато працюєш у полі. Протягом дня ти не знаєш, що тебе очікує. А садівництво – зовсім інша сфера і специфіка роботи”.

Після цього Тетяна пройшла стажування та почала працювати в іншому агрохолдингу, а згодом – долучилася до компанії МХП. І вже близько року працює головним агрономом філії “Перспектив”. Головні обовʼязки на її посаді – брати участь у розробці технологій і безпосередньо впроваджувати їх на підприємстві.

Друга задача – взаємодія з інженерною службою, щоб підрозділи завжди були забезпечені всіма необхідними технічними ресурсами. Третя – це агрономічний супровід підрозділів від початку посіву до моменту збирання культури. І все це у комплексі приносить результат – хороший врожай”, – ділиться Тетяна.

Вона додає, що робота агронома дуже подобається за її різноманітність, а також за можливість постійного особистого зростання через спілкування з різними людьми.

“Є поєднання офісної роботи та роботи у полі. Припускаю, що цю роботу можуть вважати “чоловічою” через високу інтенсивність, через те, що багато часу треба проводити в полі і взаємодіяти з іншими чоловіками – трактористами, водіями, сервісними інженерами. Так і є, я професію теж вважаю більш чоловічою. Але жінка може впоратися з нею краще. Я в цій сфері вже 6 років, і зі свого досвіду скажу: жінки відповідальніші, вимогливіші, більше переживають за кінцевий результат роботи”.

Знайти підхід до кожного

Тетяна Пельчарська разом зі своєю командою зараз шукає та впроваджує нові технології відповідно до змін ґрунтово-кліматичних умов, які зараз швидко змінюються в Україні. Їй вдалося оптимізувати роботу працівників, що вплинуло на їхню злагодженість і системність в роботі. “Мені дуже подобається атмосфера роботи у компанії МХП, мені подобається команда. Всі відкриті, чесні та готові до співпраці, підтримці один одного, спільного вирішення тієї чи іншої проблеми.

“Мої цінності та цінності компанії збігаються. МХП не стоїть на місці, швидко розвивається, впроваджує нові технологічні рішення, розширює площі під органічну систему живлення. Ми працюємо з розумінням того, що у майбутньому на цих полях будуть працювати наші нащадки, і це важливо”, – розповідає вона.

Головна мотивація для агрономки – результат роботи. Вона переконана: те, що їй не вдасться сьогодні, обовʼязково вдасться наступного разу. Секрет успіху – у цілеспрямованості, стресостійкості та комунікабельності.

“Здається, що сьогодні ти відпрацював на відмінно, але приїжджаєш на поле і бачиш не той результат, на який ми всі очікували. На це може вплинути багато чинників, – розказує Тетяна. – Але з будь-якими складнощами можна впоратись, коли є сильна команда, всередині якої налагоджене ефективне і довірливе спілкування. Усі різні, і я намагаюсь знаходити індивідуальний підхід до кожного, враховуючи його характер і особливості.

Тетяна зізнається, що одним з викликів у роботі для неї було отримати авторитет серед колег. Щоб люди поважали тебе як спеціаліста, то потрібно показати свої знання, професіоналізм та результат.

“За цей рік роботи у мене не виникало жодних проблем у спілкуванні що з чоловіками, що з жінками різного віку. Щоправда, колеги якось зізнались: коли я прийшла на підприємство, вони не вірили, що я тут довго протримаюся, бо на цій посаді звикли бачити набагато старших за мене чоловіків. Але жоден з колег не подав виду і всі професійно виконували свою роботу. А зараз у нас чудові стосунки з усіма і я руйную цей стереотип”, – з усмішкою розповідає Пельчарська.

Мати чоловічу професію – це для жінки прорив

Старша бізнес-партнерка з персоналу Західного Хабу МХП Ірина Литвин зазначає, що в компанії чоловічими вважаються професії, в яких чоловіків більше 80%. Через війну по всій Україні спостерігається криза кадрів на ринку праці, і в першу чергу саме в таких професіях. Для того, щоб вирішувати цю проблему, на “традиційно чоловічі професії” залучають жінок. Тому на підприємствах Західного Хабу МХП з готовністю розглядають жінок на будь-які вакантні посади, в кожному конкретному випадку готові проявляти гнучкість.

– Ми, як і інші компанії, через війну зіткнулись з браком кадрів. Одне з рішень проблеми бачимо в залученні жінок на професії, які вважаються традиційно чоловічими. Зараз дуже важливо змінювати ставлення до гендерних ролей на ринку праці. Тим паче, що ці стереотипи багато в чому вже неактуальні. Наприклад, водії і трактористи в нашій компанії виконують свої обов’язки на сучасній техніці, на перший план виходять такі якості людини, як гнучкість мислення, аналітичні здібності, вміння приймати правильні рішення в складних ситуаціях. Для жінок опанування «чоловічих» професій дає можливість бути більш цінними на ринку праці, більше заробляти, – розповіла Ірина Литвин.

Читайте також: Західний Хаб МХП: підтримує продовольчу безпеку України (ФОТО, ВІДЕО)

Теги: