Акт відновлення Української держави проголосили 30 червня

Автор: Людмила Баран

30 Jun, 2014 18:47

Поділитись публікацією
Акт відновлення Української держави проголосили 30 червня

На цих вихідних в Україні відзначають ще одну важливу історичну дату. 30 червня 1941 року в окупованому німцями Львові українці проголосили, що вони є законними володарями на своїй землі.

Цікаво, що наголос зробили саме на “відновленні”, а не “проголошенні”  незалежності України, на відміну від Акту від 24 серпня 1991 року. У 41-ому українці заявили про продовження суверенної держави у вигляді УНР і ЗУНР , здобутої в часі Визвольних Змагань 1917-21 рр.

Українські  Національні Збори, що складалися з представників національного руху проголосили  Акт відновлення Української Держави в будинку «Просвіти» у Львові. Це сталося за підтримки членів оунівських похідних груп та вояків батальйону «Нахтігаль».

На башті Високого замку було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про подію населення України і передала благословення митрополита Андрея Шептицького.

Хоча тодішніх українських  націоналістів звинувачують у співпраці з німецькими окупантами, в «Акті»  союзницькі наміри з боку України («буде тісно співдіяти») щодо Великої Німеччини  проголошуються лише за важливої умови. Вона звучить так: “Третій Рейх допомагає Українському Народові визволитися з під московської окупації “. Тобто не можна говорити про безумовне підкорення ОУН  німецькому завойовнику.