Активісти «Еко-варти Дністра» розповіли, як дбають про чистоту річок Прикарпаття (ФОТО)
28 Лис, 2019 15:41
У четвер, 28 листопада, в Івано-Франкіську презентували результати проєкту “Еко-варта Дністра”.
Читайте також: 33 громади з чотирьох областей продовжують працювати над розвитком Дністровського каньйону
Проєкт «Еко-варта Дністра» впроваджується ГО «Гірський рятувальний центр» у партнерстві з обласним комунальним підприємством «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».
Голова правління «Гірського рятувального центру» в Івано-Франківській області Олег Ковтун розповідає, що їх громадська організація проводить різноманітні проєкти. «Еко-варта» вже близько двох років займається прибиранням Дністра, інформує «Галка».
«Вражає, що прибрежні території дуже забруднюють люди, які живуть поручь. Тому робимо агітацію – де живете, там не смітіть», – каже Ковтун.
Протягом року «Еко-варта Дністра» виїжджала на акції прибирання 10 разів, а до бази волонтерів входять 60 людей. З обласного бюджету на проєкт було виділено 40 тисяч гривень.
«Найбільше збираємо пластику і кульків. У більшості випадків дані місця засмічують місцеві», – говорить Ковтун.
Директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” Михайло Ковтун каже, що у світі продокують дуже багато сміття, лиш мала частка – переробляється.
«Пластикова пляшка розкладається близько 200 років. Потрібно вчитися сортувати сміття і правильно його утилізувати, а деяке сміття має друге життя», – додає Ковтун.
За його словами, до акцій прибирання стали долучатися люди з районів. Згодом для них хотіли б проводити різноманітні навчання, до прикладу – як правильно сортувати сміття.
Також «Еко-варта Дністра» створили інтерактивну карту, де позначили стихійні сміттєзвалища в зоні басейну Дністра за результатами екомоніторингу. Частково розчистили три екостежки загальною протяжністю до 15 кілометрів вздовж водоспадів і потоків Дністра, Одаївського карстового комплексу.