Активісти назвали найдорожчі виборчі кампанії на окрузі у Калуші

Автор: Людмила Баран

02 Вер, 2016 12:40

Активісти назвали найдорожчі виборчі кампанії на окрузі у Калуші

Активісти руху «Чесно» дізналися, хто фінансував вибори на мажоритарному округу в Калуші. Результатами поділилися 2 вересня на прес-конференції в Івано-Франківську.

Читайте також: Після тривалої паузи екснардеп Шевченко появився в медіа та запропонував турбізнесу різко знизити ціни

Аналітики руху проаналізували фінансові звіти 10 найбільш рейтингових кандидатів 85 округу на проміжних виборах, які відбулись 17 липня 2016 року.

Представник «Чесно» Віталій Світлик зазначив, що інфографіку створили лише зараз, оскільки багато кандидатів затягували подання звітів до ЦВК і процедура витребування цих документів затяглася у часі.

Найбільше на кампанію витратив її переможець – Віктор Шевченко, який вклав 786 тисяч гривень. З них за 51 тисячу гривень надрукували агітацію, 458 тисяч пішло на рекламу на телебаченні, 127 тисяч – на радіо, 51 тисяча – друковані ЗМІ.

На другому місці – Оксана Сікора, яка витратила 736 тисяч гривень. 200 тисяч потратила на друк агітації, 119 – на телерекламу, 58 тисяч – радіо, 138 – на пресу. 66 тисяч гривень у фонд вона внесла сама, решту додали 18 людей. Цікаво, що 21 000 грн скинула пенсіонерка Лілія Височан, а 50 тисяч гривень – мати кандидатки Ірина Серняк. Рідні син – Сергій Мелентьєв та донька – Оксана Тенюх по 100 000 грн. Обидва мають власний бізнес.

Світлик назвав звіт Сікори найбільш вірогідним, оскільки вона вказала велику суму на друковану агітацію та пресу, тоді як в інших кандидатів ці кошти явно замалі.

Третє місце посів Сергій Насалик – 337 тисяч гривень. Активісти підозрюють, що ця порівняно невелика сума вийшла тому, що брати Насалики думали, що землі округу закріплені за ними і не витрачалися на агітацію. Це дозволило Шевченкові отримати перевагу.

За словами Світлика, багато керівників штабів не показують своїх витрат на оренду офісів і на поїздки. Відомо, що поїздки на Буковель відбувалися постійно, але у звіті цього не вказували. Таку тенденцію треба змінювати і привертати до цього увагу

«Якщо на Буковель виїхало як мінімум 15 тисяч людей з округу, то ми розуміємо, які ще суми не показують», – зауважив Світлик.

Насалик і Шевченко фонди наповнювали з власних коштів. Немає оприлюдненої декларації Насалика, який є міським головою Рогатина. Тому невідомо, звідки у мера Рогатина такі кошти.

У п’ятірці найдорожчих кампаній також Микола Гошовський, Володимир Цвіль.

Кандидатка від «Свободи» Оксана Тибишевська витратила 125 тисяч. Сама нічого не вклала, оскільки з її зарплату бюджет ниці це важко здійснити. Фонд наповнювали чотири людини – представники партії «Свобода» і підприємець Андрій Білецький, який вклав найбільшу суму.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...