Активісти оскаржують дії, які відбулися під час першої сесії міської ради

Автор: Борис Марія

04 Гру, 2015 12:13

Поділитись публікацією
Активісти оскаржують дії, які відбулися під час першої сесії міської ради

4 грудня  у готелі «Станіславів» відбулася прес-конференція руху “ЧЕСНО” та інших активістів щодо ніби то незаконних дій, які виникли під час засідання І сесії міської ради Івано-Франківська.

Читайте також: Шестеро депутатів Івано-Франківської міської ради та заступник мера пішли служити у військо

Як відомо, 1 грудня 2015 року відбулася І сесія міської ради Івано-Франківська. На сесії розглядались питання, які порушили Закони України та Регламент міської ради, кажуть активісти. Згідно із законодавством проекти рішень мали бути опубліковані на сайті міської ради за 20 днів до голосування, але депутати порядок денний та проекти рішень отримали уже під час сесії, в той же день, що не дало їм змоги ознайомитись з ними.

“Перед виборами політики нам обіцяли працювати чесно і відкрито, а з першої сесії це порушили”, – зауважив координатор громадського руху Віталій Світлик.

Учасник коаліції “Прозорі ради” Максим Кицюк також нагадав, що перед виборами із політичними силами були підписані Меморандуми, у яких вони зобов’язалися дотримуватися чинного законодавства. Зокрема, не створили комісію конфліктів інтересів, що обіцяли. Дотримуються їх тільки три політичні партії – “Укроп”, “Самопоміч” та Українська народна партія. Вони підтримують бажання активістів – оскаржувати дії більшості, які відбулися на першій сесії міської ради.

“Це не сесія, а повний фарс”, – прокоментував активіст.

“Від неповаги до закону все починається. Ми маємо навчити депутатів дотримуватися законодавства, це наш Майдан”, – сказав інформаційний аналітик Ігор Ткач.

На заході також був присутнім юрист, який сказав, що під час першої сесії міської ради був порушений регламент міської ради.

Очільник міської “Солідарності “Петро Шкутяк сказав, що задовго до першої сесії міської ради всім політичним силам пропонували висувати свої кандидатури, але всі чогось чекали. Якщо ж суд побачить у діях, які відбулися на першій сесії міської ради, порушення законодавства, то депутати найбільшої фракції виконають його рішення.

“У нас немає ворогів у міській раді, ми хочемо співпрацювати зі всіма політсилами”, – сказав він від імені фракції.

Віталій Світлик відповів, що політсили не могли подавати свої кандидатури, бо це порушує закон.

“Не хочу, щоб думали, що сьогоднішній круглий стіл – це намагання перешкоджати міським депутатам. Ми хочемо, щоб вони дотримувалися закону”, – додав Ткач.

Рух “ЧЕСНО” та коаліція “Прозорі ради” спільно з громадськістю буде оскаржувати нехтування чинним законодавством та подає позов до суду та скаргу до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з Прав Людини. Наразі є проект скарги, його доопрацьовують.

У разі доведення порушення закону, 27 депутатам міськради, які приймали рішення 1 грудня, загрожує політична та морально-етична відповідальність.