Активісти показали, якими будуть велодоріжки на Галицькій (ФОТО)

Автор: Турій Роман

16 Mar, 2015 12:10

Поділитись публікацією
Активісти показали, якими будуть велодоріжки на Галицькій (ФОТО)

Івано-Франківські велоактивісти презентували детальний проект велодоріжок, будівництво яких заплановане цього року на вулиці Галицькій.

Про це ініцатори повідомили “Галку” та опублікували світлини на офіційній сторінці спільноти «Вело-Франківськ».

За словами керівника громадської організації, Назара Рогіва, хлопці взялися за цю роботу розуміючи, що на сьогоднішній день ані проектні організації, ані будівельники не мають досвіду проектування і облаштування будь-якої велоінфраструктури, тому потребують допомоги і співпраці зі сторони велосипедистів.

Координатор проекту «Велосипедна Галицька» Мирослав Федорків зазначив, що в роботі вони орієнтувалися на німецькі і нідерландські стандарти прокладання велодоріжок. Разом з тим, кажуть «Вело-Франківці», є розуміння того, що вони затиснуті в рамки вітчизняних норм, правил, а найголовніше – бюджетних призначень.

Попри всі труднощі, хлопці сподіваються не лише добитися облаштування такої необхідної велодоріжки, але й заміни старих тротуарних плит і знищеного асфальту на нову бруківку для зручності пішоходів.

Більше того, до волонтерської ініціативи велоактивістів долучилася проектно-будівельна майстерня ProfGroup, спеціалісти якої, під керівництвом архітектора Андрія Комана, розробили абсолютно нову схему організації дорожнього руху по вулиці Галицькій. Цю схему пропонують затвердити на зміну старій, яка залишилася у спадок ще з радянських часів.

В новому проекті враховані найновіші світові тенденції. Пропонується впровадити «дорожну дієту» і переосмислити вуличний простір задля впорядкування руху транспорту і підвищення безпеки учасників руху.

На запитання, чому ви витрачаєте на цю діяльність стільки часу, сил та ресурсів, активісти відповідають просто:

“Це наша рідна вулиця. Ми щодня їздимо нею на роботу, відтак знаємо всі її недоліки. І якщо є хоча б найменший шанс на те, що нам вдасться зробити її кращою і безпечнішою – ми постараємось це зробити!”

З детальним планом велодоріжок на Галицькій можна ознайомитися ТУТ.

Читайте також: Франківці збирають кошти на бойовий дрон для бригади на передовій. Потрібна допомога (РЕКВІЗИТИ)