Актор з Івано-Франківська посмертно отримав премію за найкращу роль
21 Кві, 2017 13:01
У Києві 20 квітня відбулася Церемонія нагородження Першої Національної Кінопремії. Переможцем у номінації “Найкращий актор” став посмертно Віталій Лінецький, уродженець Івано-Франківська.
Цю премію йому присудили за роль у фільмі “Гніздо горлиці”. Нагороду отримував син Віталія Лінецького, пише ВВС Україна.
“Для нашої родини батько є гордістю. Ми раді, що навіть через три роки після своєї смерті, його не забувають і присуджують такі нагороди”, – сказав син переможця.
Алла Загайкевич, композиторка фільму “Жива ватра”, знятого на Прикарпатті, отримала статуетку “Золота Дзиґа” у номінації “Найкращий композитор”. Нагороду їй вручив лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук .
Загалом, стрічка “Гніздо горлиці”, яка розповідає драматичну історію заробітчанки в Італії, перемогла в номінації “Найкращий фільм” і отримала “Золоту Дзиґу”, статуетку Першої Національної Кінопремії. Цей же фільм здобув перемогу минулого року у Національній конкурсній програмі Одеського кінофестивалю.
Режисер фільму “Гніздо горлиці” Тарас Ткаченко здобув перемогу у номінації “Найкращий режисер” і отримав свою “Золоту дзиґу”.
Перемогу у номінації “Найкраща акторка” здобула Римма Зюбіна за роль у цій же стрічці.
Акторка Наталя Васько здобула перемогу у номінації “Найкраща акторка другого плану”, Микола Боклан у номінації “Найкращий актор другого плану” за роботу над “Гніздом горлиці”.
Читайте також: “Замість попкорну – серветочки”. Фільм про заробітчанку “Гніздо горлиці” представили у Франківську (ФОТО)
Фільм “Микита Кожум’яка” став переможцем у номінації “Найкращий анімаційний фільм”.
Приз у номінації “Найкращий ігровий короткометражний фільм” отримала стрічка “Кров’янка” режисера Аркадія Непиталюка та продюсера Максима Асадчого.
Українські сценаристи Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський отримали статуетку за найкращийсценарій фільму “Моя бабуся Фані Каплан”.
Переможців визначали члени Української Кіноакадемії шляхом голосування. Їм вручали “Золоті дзиґи”, статуетки, що символізують “стрімкість, невпинний розвиток українського кінематографа та є відсилкою до форми кадру кіноплівки”.