Актори і творці презентували стрічку про співочих франківських комунальників у рідному місті (ФОТО)

Автор: Застава Максим

10 Жов, 2019 18:24

Актори і творці презентували стрічку про співочих франківських комунальників у рідному місті (ФОТО)

В Івано-Франківську творці і актори презентували стрічку «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».

У четвер, 10 жовтня, в кінотеатрі «Космос» відбулася презентація стрічки «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Режисерка фільми Надія Парфан розповіла, що фільм одночасно документальний і художній, а такі стрічки «рідко показують на великих екранах».

«Це фільм про Україну, та зміни, які відбуваються. Сподіваюся, що після перегляду люди будуть більше поважати комунальників за їх роботу. Фільм одночасно комічний і трагічний», – каже режисерка.

Вона додає, що зйомки повністю проходили в Івано-Франківську. Зокрема на вулиці Богдана Хмельницького, де знаходиться «офіс» комунального підприємства, а також на стадіоні «Гірка» та декількох котельнях.

Герой фільму Іван Гаврилишин каже, що під час створення фільму не відчував присутності знімальної команди і все було «якось природно».

«Знімальна група була і на репетиціях, і на виступах. Це все проходило якось природно. Вони ніби стали частиною нашого колективу», – говорить Гаврилишин.

Він сподівається, що після перегляду глядачі зрозумію, якою складною буває робота комунальників. А ще каже, що іноді буває складно зібрати весь колектив на репетицію.

Продюсер Ілля Гладштейн зазначає, що «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» один з найуспішніших українських фільмів.

«Українські фільми стають цікавими світу», – додає продюсер.

Гладштейн говорить, що держава профінансувала стрічку на один мільйон 600 тисяч гривень. За його словами, документальні фільми є дуже затратними.

«Але фільм принесе у державну казну певні кошти», – зазначає він.

Оператор Василь Гошовський поділився, що багато цікавих моментів відбувалося, коли камери вже ховали.

Додамо, що фільм з 17 жовтня протягом тижня будуть показувати у Люм‘єрі.

За сюжетом, головний герой фільму Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?

Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Visions Du Reel у швейцарському місті Ньйон. Українська — у європейському конкурсі документальних фільмів Odesa International Film Festival.

«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» створено за підтримки ДержКіно України, телеканалу Настоящее Время та Lviv Film Commission.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...