Акції, обговорення та перегляд кіно, – завершився правозахисний тиждень у Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

11 Гру, 2017 21:50

Поділитись публікацією
Акції, обговорення та перегляд кіно, – завершився правозахисний тиждень у  Франківську (ФОТО)

Минулого тижня і цими вихідними відзначався Міжнародний день захисту прав людини. Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” приурочила до такої дати проведення Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Читайте також: “При затвердженні умов інвестконкурсу…”, – влада відповіла на петицію щодо парку “Ветеранів України”


Крім перегляду стрічок, краяни взяли участь і в правоосвітніх заходах.

У загальноосвітніх школах № 10 і № 25, коледжі технологій та бізнесу, Рожнятівській центральній бібліотеці молодь переглядала короткометражні стрічки, зняті юними українцями. Активно дискутувала про права людини. Присутні отримали Конвенцію ООН про права дитини, а також познайомилися з графічною новелою про війну і окупацію “Перехрестя”.

Під час дводенної панельної дискусії “Постконфліктне примирення: історичний та сучасний ракурси” підіймалася тема співжиття на Прикарпаття учасників воєнних дій Другої світової, бачення майбутнього діалогу після поверення окупованих територій Донбасу, поглядів вимушено переміщених осіб різних періодів. Крім учасників української повстанської, радянської та сучасної армій, виступали науковці професор Климончук Василь, кандидати наук Микитин Юрій та Вітенко Микола.

Завідувач кафедри політології Прикарпатського національного університету Климончук Василь зазначив, що історія та політологія знають багато світових прикладів розпалювання конфліктів, але нам важливо уже зараз готуватися до повернення Донбасу не тільки як територій, але й людей, що там проживають з тих чи інших причин, часто, не маючи чітко виражених особистих поглядів.

Представники Правого сектору та Карпатської Січі теж взяли активну участь в обговоренні. У свою чергу вони зазначили, що у їхніх лавах є представники різних національностей, у тому числі й росіяни. Більшість присутніх погодилися з керівником товариства “Лемківщина” Криницьким Степаном і зійшлися на тому, що громадянство, мова, вимушене переселення чи інші ознаки не можуть бути причиною упередженого ставлення. Тільки злочинні дії мають осуджуватися і бути покараними.

Перегляди фільмів “Війна химер” та “Процес” зібрали найбільш зацікавлених у сучасних історичних подіях. Представник “Обласної спілки учасників АТО” Андрій Долик підкреслив важливість перегляду документальних стрічок, які без прикрас передають реальність того, що відбувається. Ігор Чернецький з “Бандерівського Схрону” згадав своїх побратимів, зафільмованих ще за життя. Хвилиною мовчання глядачі згадали тих, кого вже нема з нами.

Акція з листівками #FreeSentsov на підтримку режисера Олега Сєнцова стала продовженням хвилі флеш-мобів по цілому світу.

“Такі, здавалось би, прості речі, – каже колишній в’язень Кремля Юрій Яценко, – мають велику рушійну силу, яка допомагає не забувати тих, хто досі за ґратами чи в полоні. Це і морально підтримує, і захищає від фізичних тортур”.

Як зазначила регіональний координатор Docudays UA Євгенія Бардяк, 14 грудня о 18 годині в Urban Space на франківчан чекає останній показ документального фільму з лекцією про міський простір від київської експертки Євгенії Моляр.

Заходи відбувалися при підтримці управління культури, національностей та релігій, департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, а також департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”.