Активісти намагаються врятувати бурих ведмедів з колишньої конопельної ферми на Косівщині (ВІДЕО) 

Автор: Зелінська Тетяна

05 Тра, 2021 21:22

Поділитись публікацією
Активісти намагаються врятувати бурих ведмедів з колишньої конопельної ферми на Косівщині (ВІДЕО) 

На Прикарпатті активісти намагаються врятувати трьох бурих ведмедів. Диких тварин випадково знайшли у 2019 році в селі Стопчатів на території місцевого підприємства. Утримували їх у жахливих умовах, і жодних документів на них не було.

Чотири гектари теплиць із коноплями, а поруч – маленька клітка, в якій троє бурих ведмедів – Василь, Василина й Тайсон. Це відео активістка Наталія зняла на телефон майже два роки тому.

“В мене був шок. Тварини були голодні, тварини були виснажені, тварини були в зовсім маленькій кліточці. Біля тварин був сторож, коли він нам показав, чим власне він годує цих тварин я теж була вражена – це були зіпсуті недоїдки від яких був жахливий запах”, – говорить активістка Наталія Фармус.

І тоді Наталя пообіцяла собі звільнити тварин. Утім, не уявляла, що зробити це буде складно. Звернулась і в поліцію, і в екологічну інспекцію, інформує “Галка” з посиланням на “Інтер”.

“Ця боротьба це замкнене коло для мене. У них зразу була мотивація така, що вони не можуть нічого вчинити оскільки це є приватна територія. Тоді виникає питання взагалі функціонування екологічної інспекції як органу. Ви бачите, що порушується природоохоронне законодавство, і ви нічого не робите”, – додає Фармус.

Уже минуло майже два роки, та звірі й досі в клітці. Віддавати ведмедів власники не хочуть, хоча й не мають на них жодних документів.

Володимир Бучко, зоозахисник, заступник директора Галицького національного природного парку:

“Ці тварини народилися вже в Стопчатові від старих ведмедів, які теж жили у цих клітках. Я не знаю яка доля спіткала їхніх батьків, але ця трійка малих ведмедів вже напевно сім років живе в цій невеличкій залізній клітці”

Згідно із законом, на одного бурого ведмедя в неволі має припадати мінімум двісті квадратних метрів. А тут на трьох у кілька разів менше.

“У них розвивається стереотипія – хвороба психологічна. Тварина може ходити по кругу, мотати головою. І що цікаво вже навіть не завжди вдається в реабілітаційних центрах вилікувати тварину”, – говорить Бучко.

Журналісти намагалися поговорити з власниками підприємства, де утримують тварин. Та ті навіть телефоном спілкуватися не захотіли…

“- Доброго дня. Мене звати Жанна, я журналіст ТК Інтер.

– Я там більше не працюю”.

В Екологічній інспекції запевняють: зробили все можливе. Ще у 2019 році були на перевірці, написали висновок про неналежні умови та жорстоке поводження і звернулися до суду. Власників підприємства оштрафували, але у вилученні тварин – відмовили. Чому не подали апеляцію? Інспектори пояснити не змогли.

“По-перше, це червонокнижні тварини по друге це не коти, щоб в якийсь кошик і поїхати і повести. Це ціла процедура. Нас не пускали на територію, то яким чином ми можемо проникнути туди щоб зробити перевірку”, – завідувач сектору державного екологічного нагляду тваринного світу та біоресурсів Карпатського округу Руслан Чорненький.

Не впускали на територію тривалий час і представників поліції. Зайти та провести обшуки ті змогли лише нещодавно, після ухвали суду.

“На даний момент працівники Косівського відділку поліції також подали клопотання до суду уже з вимогою зробити обшук, але вже для того, щоб вилучити тих ведмедів з території”, – говорить начальник відділу зв’язків з громадськістю ГУНП в Івано-Франківській області Христина Максимчак.

Активісти й зоозахисники сподіваються, що нарешті ця справа увінчається успіхом. І “стопчатівські клишоногі в’язні” нарешті вийдуть із клітки й поїдуть у реабілітаційний центр.