Активів на 2,3 млрд грн: державі передали майно росіян в Івано-Франківській області

Автор: Назарій Боднарчук

31 Oct, 2022 19:29

Поділитись публікацією
Активів на 2,3 млрд грн: державі передали майно росіян в Івано-Франківській області

В управління АРМА передано арештовані корпоративні права підприємства – одного із найбільших виробників органічних хімічних речовин на території України, на загальну суму понад 2,3 млрд грн.

Про це повідомляють в офісі Генпрокурора, передає Галка.

За даними слідства, упродовж 2011-2017 років товариство, яке спеціалізується на виробництві нафтохімічної та хімічної продукції, на підставі угод про надання позики та укладених до них додаткових угод із пов’язаною кіпрською компанією отримало понад 800 млн доларів США позики для забезпечення фінансових потреб підприємства.

На час укладання угод та отримання позик власником товариства була одна з найбільших російських нафтових компаній, кінцевим бенефіціарним власником якої був російський олігарх.

Встановлено, що під виглядом позик товариство одержало безповоротну фінансову допомогу, яку його керівництво не мало наміру повертати разом із відсотками за їх користування. Воно не сплатило податку на прибуток на загальну суму майже 2,2 млрд грн.

Як повідомляє калуське видання Вікна, мова йде про ТОВ «Карпатнафтохім». Видання зазначає, що ухвалою Братського районного суду Миколаївської області від 21 жовтня було задоволено клопотання прокурора про передачу арештованого майна ТОВ «Карпатнафтохім» в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) в рамках кримінального провадження від 26.05.2022 року. Товариству інкримінують зниження податку на прибуток за угодами з кіпрськими компаніями на понад 2,2 млрд гривень. Експертиза підтвердила заниження ТОВ «Карпатнафтохім» податку на прибуток у розмірі понад 2 млрд 186 млн гривень. Перелік нерухомого майна, яким володіє ТОВ «Карпатнафтохім» включає 35  об’єктів нерухомого майна — адміністративні, виробничі будівлі і споруди, цехи, бази тощо, включаючи 8 земельних ділянок.

На початку серпня Офіс Генерального прокурора повідомив про накладення арешту на корпоративні права підприємства на загальну суму понад 2,3 млрд грн, а також на 35 об’єктів нерухомості цього підприємства. 18 серпня Шевченківський районний суд міста Києва за клопотанням юристів підприємства прийняв рішення про скасування арешту майна та статутного капіталу “Карпатнафтохіму”.