Акушери області навчаються психотерапії

Автор: Людмила Баран

10 Гру, 2014 18:55

Поділитись публікацією
Акушери області навчаються психотерапії

В Івано-Франківську  10 грудня розпочався триденний навчальний семінар з розвитку психотерапевтичних навичок для акушер-гінекологів області.

Лікарі навчаться  надавати психологічну підтримку пацієнткам, будувати  з ними довірливі стосунки, виявляти емоційні проблеми вагітних та забезпечувати першу психологічну допомогу. А також  розуміти, коли скеровувати пацієнтку до психолога чи психотерапевта, передає прес-служба ОДА.

До Парк-Готелю «Рейкарц» навчати франківських акушерів приїхали лікар-психотерапевт жіночої консультації та пологового будинку, аспірант-викладач Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії Ольга Сергієнко та практичний психолог Інституту психічного здоров’я Українського католицького університету, когнітивно-поведінковий та схема-психотерапевт Галина Нетлюх.

«Потребу таких навчань ми відчули давно, – зазначає заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь. – І більш відчутною вона стала на фоні ситуації в країні, коли в Івано-Франківській області почали народжуватись діти жінок, які приїхали зі східних областей України, з Автономної Республіки Крим. І разом з тим, постало питання як з цією жінкою треба говорити, про що слід забувати, на чому треба робити акценти, і взагалі, як розмовляти з жінкою, яка не хоче йти на контакт з лікарем чи не до кінця відкривається з тієї чи іншої проблеми. Та, водночас, як повинен вчинити в даній ситуації медик, щоб залишитись на своєму фаховому рівні, не наражати себе і людей, які працюють з ним, на агресію зі сторони пацієнта, і зробити все, щоб пацієнт залишився задоволений від спілкування».

Протягом цих днів учасники семінару будуть засвоювати основні принципи когнітивно-поведінкової терапії, теоретичні основи та відпрацьовувати практичні навички, виявляти та працювати з негативними автоматичними думками, застосовувати техніку «Сократівський діалог», вчитися як правильно виводити пацієнта з тривоги, депресії та пригніченого стану.