“Альтанку” для Януковича у Гуті будувала компанія з кола заступника Гройсмана

Автор: Турій Роман

11 Feb, 2015 10:18

Поділитись публікацією
“Альтанку” для Януковича у Гуті будувала компанія з кола заступника Гройсмана

Київська фірма “УНР ПІБ”, яка у 2011-2012 року вигравала мільйонні тендери на розбудову президентської резиденції “Синьогора”, входить до гнізда фірм екс-заступника мінрегіонбуду Дмитра Ісаєнка, якого звільнили через скандал із отриманням статусу учасника АТО.

Читайте також: У Франківську партія Гройсмана та «Платформа Громад» підписали Меморандум про співпрацю (ФОТО)

Про це йдеться у телепрограмі “Наші гроші”.

Як зазначає автор, протягом минулих років ця компанія отримала підряди на суму понад 150 млн гривень на будівництво у карпатській дачі Януковича. Серед них була й угода 2012 року на реконструкцію альтанки в “Синьогорі”.

Як з’ясувалося незабаром, замість альтанки там будували ресторан за ціною розкішного голівудського маєтку – 24 млн грн або майже $3 млн. за тодішнім курсом. Ще стільки ж фірма взяла на реконструкцію “Українського дому” в Києві.

Одним із засновників фірми “УНР ПІБ” є Андрій Бондарець, який вказує у реєстраційних документах підприємства одну з домашніх адрес Дмитра Ісаєнка та його дружини Наталі.

Крім того, одна з адрес реєстрації самої “УНР ПІБ” – вул. Бориспільська, 26-В у Києві – є місцем реєстрації цілої низки будівельних фірм, пов’язаних з Ісаєнком.

Зокрема, тут зареєстрована фірма “Ніка Лтд”, серед засновників якої фігурувала особисто дружина екс-чиновника Наталія Ісаєнко. А також – компанії “Спецбудінвест-17” (власники: згаданий вже Андрій Бондарець та Анатолій Сільчук – виходець з Центрального спеціалізованого управління Міноборони часів роботи там Дмитра Ісаєнка), фірми “Спецмехбуд-21” та ПАТ “Фінансова компанія “Княгиня Ярославна” (обидві оформлені на “Спецбудінвест-17”).

Фірми друзів Ісаєнка отримали чимало договорів на будівництво житла для військовослужбоців.

“Ці договори датовані серединою 2000-х років, коли Ісаєнко відповідав за будівництво в Міноборони, зокрема, очолював Центральне спеціалізоване будівельне управління Міноборони. На вул. Бориспільський у Києві – кілька ділянок Міноборони, де фірми друзів Ісаєнка будували або мали збудувати житло”, – йдеться у програмі.

Варто зауважити, що компанія “Спецмехбуд-21” нині ще й судиться за 18 млн гривнень з держустановою Міноборони – “70 УНР”, що було створене наказом Ісаєнка у 2004 році. Половину цього боргу “70 УНР” насправді винне не “Спецмехбуду”, а іншій структурі Міноборони – Центральному териториальному управлінню капітального будівництва (ЦТУКБ). Але у 2013 році ЦТУКБ чомусь переуступило право вимоги цього боргу приватній фірмі. Тобто, одна структура Міноборони позичила іншій 9 млн грн., а право забрати ці кошти віддала приватній фірмі з орбіти Ісаєнка.

Ще одна цікава деталь цього судового процесу. І “70 УНР”, і ЦТУКБ, і фірму “Спецмехбуд-21” в суді представляє одна людина – Олексій Коваль. Це ще один виходець з Управління Міноборони, яке очолював Ісаєнко. Він же – заступник голови правління компанії “Княгиня Ярославна” і один з керівників фірми “Ніка Лтд”, яку засновувала особисто дружина Ісаєнка.

Додамо, що нинішнім директором “Ніка Лтд” є Анатолій Савчук. Він же очолює Центральне спеціалізоване управління Міноборони, яким до нього керував Ісаєнко. Між іншим “Ніка Лтд” стала учасником держпрограми “Доступне житло”, куратором якого був Ісаєнко.

Нагадаємо, раніше Дмитро Гнапа у “Слідство.Інфо” повідомив, що Дмитро Ісаєнко у 2013 році задекларував понад 20 млн грн. доходу. У 2014 році Ісаєнко був замміністра будівництва та ЖКХ Володимира Гройсмана.

Відео

Теги: