Американські медики поділилися, як їм працювалося у Франківську
29 Вер, 2018 10:02
У п’ятницю, 28 вересня, у Центральній міській клінічній лікарні відбулася підсумкова прес-конференція медичної місії американських лікарів в Україні.
Про це інформує видання “Репортер“.
“Робота була цікава, напружена. Колеги проконсультували багатьох пацієнтів, – каже головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк. – На жаль, частина лікарів вже повернулися у США. Плануємо такий приїзд і наступного року”.
За словами головного лікаря, серед фахівців є і медики з Пакистану. З ними є домовленість про стажування франківських лікарів у їхніх лікарнях.
“В Пакистані є новітні клініки, де наші медики зможуть пройти безкоштовне стажування”, – каже Масляк.
Лікар Мурат Алі з Пакистану, в Україну приїхав вперше. Каже, вдячний за гостинність, був у кожному куточку лікарні і захоплюється налагодженим процесом роботи. Але, за словами Алі, в лікарні є і недоліки, тому вони радо приймуть українських медиків на безкоштовне навчання у своїх лікарнях.
“Я живу в Америці, в Чикаго, – розповідає організатор місії Ігор Драганчук. – Місія була змістовною, плідною. Єдине, дуже мало сімейних лікарів приходили на лекції, хоча наші медики підготували цікаві матеріали”.
Травматолог Петро Редько, приїхав з Каліфорнії, це його перша місія. Каже, йому було дуже цікаво проводити операції з франківськими хірургами, приїде сюди знову.
“Я працюю педіатром у Чикаго, також займаюся генетикою, – каже Андрій Мельник. – Для мене велика честь приїхати сюди. Думаю, з цієї місії і ми для себе щось взяли, і передали свій досвід місцевим медикам. Я працював тут два дні, бачив дітей зі складними патологіями, тож у нашій допомозі справді є потреба”.
Каже, їхній підхід до пацієнтів дещо відрізняється, тож, раз вже вони тут гостилися – запрошує українських медиків у Америку.
Соня Салім з Лондону займається сімейною медициною. Вона вперше в Україні, каже, до того була в Філіппінах, але рівень місії в Україні, на її думку, значно вищий.
“Рівень знань українських лікарів у моїй галузі високий, – каже Соня Салім. – Хочу повернутися назад, тут набагато гостинніші люди, ніж у Лондоні”.
Всього до Франківська приїхало 22 лікарі. Разом з ними наші медики провели 11 операцій, але закордонні спеціалісти лише асистували, бо у них немає ліцензії від МОЗ.
“Минулого разу ми підбирали пацієнтів з патологіями, – каже Тарас Масляк, – а цього разу пацієнти приходили хаотично – кому треба і кому не треба. Колеги зробили нам за це зауваження. Наступного разу буде людина, яка попередньо записуватиме хворих. Втім, все пройшло добре, бо американські медики оглянули багатьох хворих”.
“Не все так гладко, як всі сьогодні говорять, є проблеми і недоліки, – зізнається Масляк, – Але якщо розвиватися крок за кроком, то ми зможемо покращити нашу роботу. Я дякую нашим закордонним колегам за всі зауваження, вони допоможуть нам стати кращими”.
Цього року чотири медики з Франківська їдуть у Чикаго в інститут транспланталогії. Адже у майбутньому в лікарні планують почати трансплантувати нирки.