Американський кінорежисер виступив проти використання свого відео у номінованому на Оскар фільмі «Зима у вогні»

Автор: Єва Жасминова

11 Бер, 2016 13:05

Американський кінорежисер виступив проти використання свого відео у номінованому на Оскар фільмі «Зима у вогні»

Американський кінорежисер Дем’ян Колодій виступає проти використання у документальній стрічці «Зима у вогні» Євгенія Афінеєвського кадрів із його фільму «Воля або смерть!»

Про це він повідомив у листі до редакції порталу «Детектор медіа».

«Я ніколи не підписував нічого, що дало б Афінеєвському або кому-небудь право використовувати цю сцену або що-небудь ще з того, що я знімав на Майдані, – йдеться у повідомленні пана Колодія. – Коли я побачив, що зробив Афінеєвський, я зіткнувся з доконаним фактом, і я намагався зробити все, що міг, з цієї поганої ситуації. Звичайно, бути в титрах (як один із 28 кінематографістів) в чиємусь фільмі є набагато менш справедливим і цінним для мене, ніж якщо мій фільм “Воля або смерть!” був би єдиним фільмом, що містить цю дуже важливу сцену в готельній лікарні».

Крім того, Дем’ян Колодій вказує на те, що Євгеній Афінеєвський нібито позиціонує себе у США, як учасник Майдану, який ризикував своїм життям.

«Дуже турбує те, що багато висловлювань Афінеєвського про його ризикування своїм життям під час кровопролиття на Майдані, поранення і страждання від посттравматичного стресового розладу, – все, як з’ясовується, не відповідає дійсності. Його повідомлення на Facebook (які я зберіг як скріншоти) під час Майдану, показують, що він був у Лос-Анджелесі протягом 93 днів революції на Майдані», – пише кінорежисер.

Як акцентує пан Колодій, факт безпосередньої присутності Євгенія Афінеєвського на Майдані є принциповим, оскільки «кінематографічне обличчя і голос, який представляє хоробрість, самопожертву і досягнення українського народу на Майдані, має бути чесним обличчям і голосом».

Як ішлося докладно в попередніх матеріалах ДМ, «Зима у вогні» позиціонується як фільм, створений у форматі open source – із використанням відео понад 28 операторів. Вони зголосилися надати матеріали з метою некомерційного використання, аби фільм про Майдан обійшов світ. Крім того, до стрічки увійшли кадри з колективних стрімів громадської організації «Спільнобачення» та громадського проекту «Укрстрім».

Кадри зі стрічки пана Колодія, пояснює копродюсер фільму Галина Садомцева, перебували у розпорядженні «Спільнобачення». Отже, вони перейшли до загального використання ще до створення фільму, оскільки стрімери з цією метою й залишали своє відео «Спільнобаченню».

Як відомо, кінорежисер вже висловлював свої претензії продюсерам фільму, і пані Садомцева роз’яснила йому обставини використання відео його авторства та закликала не підривати «цінність досягнень» стрічки «Зима у вогні».

Щодо присутності на Майдані Євгенія Афінеєвського, то, як слідує з інтерв’ю копродюсерів стрічки Ліни Клебанової та Галини Садомцевої, кінорежисер і справді зажив у Америці слави «майданутого». «Ден Толмор, у досвіді якого кінопроекти і країн пострадянського простору, і західні, — сконтантував мене з Женею. Сказав, що є ще один такий майданутий, як і ми. Женя на той час був уже в Лос-Анджелесі. Прилетів, і ми буквально за кілька днів почали знімати», – розповіла про початок співпраці у березні 2014 року Ліна Клебанова.

Щодо співпраці з кінорежисерами та питання авторських прав, пані Клебанова та пані Садомцева кажуть, що частина документів носила умовний характер, оскільки фільм створювався дуже швидкими темпами. Натомість, за їхніми словами, вони старалися вказати якомога більше авторів відео у титрах стрічки (де зазначено й Дем’яна Колодія). Крім того, в проекті виникла конфліктна ситуація і з чорнового варіанту – Pray For Ukraine – в остаточну версію стрічку переробляла вже міжнародна команда.

Щодо комерційного зиску з фільму, Євгеній Афінеєвський у коментарях ДМ сказав, що, навпаки, сам вклав «значні кошти» у цей проект. Угода з Netflix, говорить режисер, була необхідна, щоби надати фільму якомога більшого поширення. Нагадаємо, починаючи з жовтня минулого року, стрічка «Зима у вогні» стала доступною для перегляду у 190 країнах світу. «Цифри не розголошуються, але обсяг фінансування промоушена фестивальних кампанійстановить сотні тисяч доларів. У даній ситуації можна говорити про те, що Netflix усіма своїми потужностями вклався в промоушен України в усьому світі»,– сказав Євгеній Афінеєвський.

Нагадаємо, фільм «Зима у вогні» був серед основних номінантів на здобуття «Оскара» у номінації «Найкращий документальний фільм».

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...