Американські хірурги провели понад 80 операцій українським захисникам за тиждень: у Франківській ОКЛ підписали меморандум про міжнародну співпрацю (ФОТО)
11 Кві, 2025 14:02

П’ята місія міжнародної медичної команди із США та Канади принесла надію сотням поранених військових з усієї України. Лише за останній тиждень провели 83 операційних втручання для 26 пацієнтів. Керівники місії та адміністрація Івано-Франківської обласної лікарні підписали офіційний меморандум про довгострокову співпрацю для реконструктивних операцій та навчання українських медиків.
Про це пише Галка з місця.
11 квітня 2025 року в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні відбулося підписання офіційного меморандуму про співпрацю між міжнародною організацією “Face the future Ukraine” та медичним закладом. Українська та англійська версії документа скріпили підписами представники обох сторін, що стало офіційним стартом тривалої співпраці між організаціями.
“Це вже наша п’ята місія, і все, що робить цей меморандум – він передає словами те, що вже було зроблено в минулому, і те, що ми маємо зараз. Він відображає наше бажання майбутньої співпраці, щоб зробити все можливе для розвитку лікарні та української системи охорони здоров’я. Наша ціль – допомогти Україні будувати світле майбутнє і надавати кращу допомогу,” – зазначив під час церемонії Пітер Адамсон, керівник місії.
Керівництво лікарні висловило глибоку вдячність американським та канадським фахівцям:
“Щиро дякуємо вам за надзвичайно важливу роботу, за навчання та ваші знання, за досвід, яким ви щиро ділилися з нашими лікарями та медсестрами. Це не тільки медична допомога, а й акт високої гуманності, підтримки нашої держави. Разом зможемо зробити більше, це точно.”
Після офіційної частини на конференції відбулася презентація результатів п’ятої місії. За словами Пітера Адамсона, місія мала два головні компоненти: допомога військовим із серйозними пораненнями та обмін знаннями з українськими колегами. Результати вражають – лише за останній тиждень було проведено 83 операційних втручання на 26 пацієнтах. А за всі п’ять місій, які тривають два роки, виконано 482 операції для 156 військових з важкими травмами обличчя, голови та шиї.
“За нашими даними всі ці пацієнти приїжджають сюди з цілої України з найважчими травмами. Ми зворушені глибиною ваших почуттів, з якою ви беретеся до цієї справи. Окрім професійності, звісно, і окрім щирого людяного ставлення,” – відзначила заступниця директора лікарні Ірена Заяць.
Цьогорічна місія суттєво посилила освітній компонент. Було проведено три окремі навчальні курси: з дитячої хірургії під керівництвом доктора Бішопа, майстер-клас з анестезіології на чолі з доктором Бредлі та курс з роботи з м’якими тканинами, де українські хірурги практикувались від простих до найскладніших швів на штучних матеріалах.
“Ми провели 18 лекцій і презентацій, на яких були присутні 177 лікарів. За всі п’ять місій це вже 93 презентації для 950 лікарів,” – наголосив Адамсон.
Значну увагу приділили і навчанню медсестер – 14 лекцій відвідали 235 медсестер. Загалом за два роки місії навчальними програмами було охоплено понад 1300 медичних сестер.
Особливу гордість організатори висловили щодо впровадження нових технологій та методик.
“Наші українські лікарі тепер використовують нові технології, набирають більше досвіду та здатні самостійно проводити складні операції. Ми також запровадили інновації з пацієнтоспецифічними імплантами у співпраці з організацією, яка забезпечує їх постачання,” – підкреслив керівник місії.
Анестезіолог Берк Бредлі, який приїхав на місію втретє, поділився своїми враженнями:
“Я не планував брати участь у таких місіях, але коли випала нагода допомогти Україні, я приїхав сюди. Люди питають, чи повернуся я ще? Відповідаю – буду повертатися стільки, скільки це потрібно, а потім ще й тому, що хочу. За два роки і три місії я побачив вагомі покращення у навичках, особливо у встановленні дихальної трубки людям з пошкодженими дихальними шляхами.”
Головна медсестра місії Лорі Томас з Канади, яка приїхала вдруге, відзначила професіоналізм українських колег:
“Медсестри тут є дуже співчутливими, працьовитими, відданими своїй справі. Для нас це честь працювати разом з вами. Я дуже щаслива і з захопленням думаю про те, що буде наступним, як ми продовжимо співпрацю з івано-франківськими медсестрами.”
Юлія Шама, представниця організації “Разом з Україною” в США розповіла про витоки проєкту та розвиток:
“Наш проект працює з 2016 року. Ідея полягає в тому, що українські хірурги можуть бути лідерами у своїй галузі. Назва “Пол Пайлет” означає “другий пілот” – два хірурги, один з України, інший з-за кордону, разом виконують складні хірургічні втручання, обмінюючись досвідом.”
За її словами, після повномасштабного вторгнення більше лікарів зі всього світу виявили бажання допомогти Україні.
“Наразі наш проект підтримує три спеціалізації: реконструктивну хірургію очей, нейрохірургію та ортопедію. Підтримка спеціалізації з реконструкції обличчя та травм голови і шиї розпочалася саме тут, в Івано-Франківській лікарні. Загалом за останні два роки наш проект забезпечив 780 складних безкоштовних операцій нашим військовим та цивільним, які постраждали від травм війни. І третина всіх цих операцій зроблена командою “Future” у співпраці з українською командою лікарів під керівництвом Наталії Комашко. Це наш найбільший проект, найбільша команда, найдовша співпраця”, – підсумувала Юлія Шама.
На завершення Пітер Адамсон зазначив, що місія продовжуватиме працювати в Україні стільки, скільки це буде потрібно:
“Наша мета – надати вам надію на краще майбутнє, надію на перетворення і покращення життя кожного з вас, а оскільки покращення буде для кожного з вас, воно буде і для цілої України.”
Наступна, шоста за рахунком місія міжнародних хірургів розпочнеться вже 24 жовтня цього року.