Американсько-українська ракета «Антарес» вивела на орбіту корабель з вантажем для МКС (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

20 Лют, 2022 11:39

Поділитись публікацією
Американсько-українська ракета «Антарес» вивела на орбіту корабель з вантажем для МКС (ВІДЕО)

Ракета-носій «Антарес», яку розробили за участю українських конструкторів, вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus із корисним вантажем для Міжнародної космічної станції (МКС) на борту.

Про це повідомили у Державному космічному агентстві України, інформує “Галка” з посиланням на “Громадське”.

Запуск ракети «Антарес» відбувся 19 лютого о 19:40 за Києвом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США). Це перший запуск цієї ракети у 2022 році. Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 16 разів, 15 з них ㅡ успішно.

Підготовку ракети «Антарес», її випробування та пуск провели за участю фахівців українських фахівців, які режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації. Запуск ракети привітав президент України Володимир Зеленський.

Ракета вивела на орбіту корабель Cygnus американської компанії Northrop Grumman, на борту якого було 3 729 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції. Основне завдання місії ㅡ доставити вантаж на МКС, а також вивезти звідти та утилізувати у щільних шарах атмосфери відпрацьований вантаж.

Як зазначають у КБ «Південне», це перша місія Northrop Grumman Corporation, під час якої буде піднято орбіту МКС за допомогою підстикованого до станції вантажного корабля Cygnus.

Запуск Cygnus дозволить провести на борту МКС дослідження щодо впливу препаратів на клітини раку, прискореного старіння шкіри в умовах мікрогравітації, методів вирощування рослин, випробувати нове обладнання для утилізації сміття та датчики для системи виробництва кисню космічної станції тощо.

Про ракету

«Антарес» ㅡ ракета-носій середнього класу, що складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «ВО ПМЗ» у кооперації з низкою українських підприємств на замовлення Northrop Grumman Corporation.

У КБ «Південне» розповідають, що ракету створили завдяки спільній роботі українських і американських інженерів, які об’єднали дві різні школи створення ракетної техніки.